Lotynų Amerikos narkotikų kartelio paslaptys užkoduotos tatuiruotėse

Įtakingos nusikaltėlių gaujos, tokios kaip „Mara Salvatrucha“, yra plačiai išplitusios Vakarų pusrutulyje, o vienas skiriamųjų ženklų, kuris rodo, kad žmogus yra susijęs su nusikalstamu susivienijimu, yra tatuiruotės. Neretai šie kūno piešiniai tikrąja šių žodžių prasme dengia kartelių narių kūnus nuo galvos iki kojų.
„Mara Salvatrucha“ – tarptautinė gauja kilusi Kalifornijoje
„Mara Salvatrucha“ – tarptautinė gauja kilusi Kalifornijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Viena iš tokių gaujų, kurios nariai garsėja tatuiruotėmis, yra „Mara Salvatrucha“. Tai viena didžiausių pasaulyje nusikalstamų organizacijų, kuri vienija kelias dešimtis tūkstančių narių. 10 tūkst. šio kartelių narių yra vien JAV. Dauguma kitų – Salvadore, Hondūre, Kolumbijoje ir kitose Lotynų Amerikos valstybėse.

Skirtingų kartelių narių tatuiruotės skiriasi, tačiau jas vienija vienas dalykas. Ir tai susiję su lojalumu ir finansine nauda, rašo „Business Insider“.

„Šios tatuiruotės yra susiję su finansine nauda karteliui. Tatuiruotės leidžia lengviau išlaikyti organizacijoje narius“, – pasakoja knygos „Narkonomika: kaip sukurti narkotikų kartelį“ („Narconomics: How to Run a Drug Cartel“) autorius Tomas Wainwrightas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Mara Salvatrucha“ – tarptautinė gauja kilusi Kalifornijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Mara Salvatrucha“ – tarptautinė gauja kilusi Kalifornijoje

Pasak jo, kartelio tatuiruotėmis pažymėtiems nariams yra žymiai sunkiau pasitraukti iš nusikalstamos veiklos arba pereiti į kitą organizaciją, nes jų kūnus žymi pirmojo kartelio, kurio nariai jie buvo, tatuiruotės.

Dažnai pašaliniams žmonėms gaujų kartelių narių tatuiruotės nieko nesako, tačiau viskas kitaip yra tarp pačių nusikalstamų organizacijų narių – jie iš tatuiruočių supranta, kas yra jų bendražygiai, o kas priešai.

Pavyzdžiui, jau minėta nusikalstama organizacija „Mara Salvatrucha“ yra bene didžiausia Centrinės Amerikos kartelio „Bario 18“ priešė. Daug šių kartelių narių bausmes atlieka Salvadoro ir Hondūro kalėjimuose. Tatuiruotės jiems padeda vienyti jėgas.

„Šie žmonės negali rasti darbo kitur, jie yra priklausomi nuo kartelio, kurio tatuiruotės puošia jų kūnus“, – sako T.Wainwrightas.

Pasak jo, tokių tatuiruotų nusikaltėlių išlaikymas karteliui yra labai pigus. Dar vienas dalykas – nusikalstamo susivienijimo vadeivos su tokiais nariais gali elgtis taip, kaip nori. Jie tiesiog nepabėgs – neturi kito pasirinkimo.

„Aš manau, kad jei nortumėte tapti „Mara Salvatrucha“ nariu, to negalėtumėte padaryti, jei savo kūno nepadengtumėte gaujos tatuiruotėmis“, – kalba T.Wainwrightas.

Norėjo naujo gyvenimo

Norint iš nusikalstamų gaujų ištraukti narius ir suteikti jiems kitokį gyvenimo būdą neapsieinama bet tatuiruočių šalinimo. Tačiau tokių organizacijų, kaip „Mara Salvatrucha“, nariams tatuiruotės yra lojalumo simbolis.

Abelina Orellana buvo viena iš „Mara Salvatrucha“ organizacijos narių. Ji norėjo pakeisti savo gyvenimą, todėl ryžosi panaikinti milžinišką kiekį jos kūną dengusių tatuiruočių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Mara Salvatrucha“ – tarptautinė gauja kilusi Kalifornijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Mara Salvatrucha“ – tarptautinė gauja kilusi Kalifornijoje

Jos istoriją aprašė „The Washinington Post“.

Mergina pasakojo, kad kol jos kūną dengė lojalumą gaujai žyminčios tatuiruotės, darbdaviai bijojo ją priimti į darbą, nes kitų nusikalstamų organizacijų nariai galėjo ją bet kada užpulti nežinodami, ar ji yra aktyvi ar pasyvi kartelio narė.

Dar vienas būdas, kaip buvę tokių kartelių nariai bando nuslėpti savo praeitį – žaloti odą. Pavyzdžiui, neretai ji apdeginama, žaizdos paslepia tatuiruotes.

Norint iš nusikalstamų gaujų ištraukti narius ir suteikti jiems kitokį gyvenimo būdą neapsieinama bet tatuiruočių šalinimo.

Įkūrė imigrantai

„Mara Salvatrucha“ gauja įkurta apie 1980 metus JAV. Jos įkūrėjais laikomi imigrantai iš Salvadoro, kurie į JAV patraukė pilietinio karo metais.

Didžioji dalis šių imigrantų įsikūrė Los Andžele. Vieni iš jų prisijungė prie „Barrio 18“ gaujos, kurią įkūrė imigrantai iš Meksikos. Į šią nusikalstamą organizaciją jie priimdavo ir kitų tautybių nusikaltėlius. Tačiau kiti salvadoriečiai, kurie tuo metu dar buvo paaugliai, pradėjo kurti savo organizaciją.

Knygos „Gangster Warlords“ autorius Ioanas Grillas teigia, kad „Mara Salvatrucha“ nariai iš pradžių save vadino rokeriais, kurie klausėsi sunkiojo metalo muzikos ir vadino save „Mara Stoners“. Maria šiame pavadinime reiškia grupę žmonių, kurie yra pasiryžę vienas kitą saugoti.

Maždaug 1984 metais ši grupuotė pasikeitė. „Kad sustiprintų savo savadoriečių tapatybę, jie į pavadinimą įtraukė žodį „Salvatrucha“. Šiame junginyje žodžio dalis „Salva“ reiškia Salvadoro tapatybę, o „trucha“ – reiškia protingumą“, – aiškina knygos autorius.

Išsiplėtus gaujai, kuri sėkmingai konkuravo su meksikiečių ir puertorikiečių nusikalstamais susivienijimais, JAV policija pradėjo gaudyti ir deportuoti gaujos vadus. Tačiau šie, grįžę į Savadorą, pradėjo verbuoti naujus narius ir juos siųsti atgal į JAV.

Mara Salvatrucha įkurta apie 1980 metus JAV. Jos įkūrėjais laikomi imigrantai iš Salvadoro, kurie į JAV patraukė pilietinio karo metais.

Taip užsimezgė didelis kontrabandos ir narkotikų kartelis.

Tatuiruotės – ir ant veido

Be išimties visi gaujos nariai pradėjo kūnus dengti tatuiruotėmis. Tai tapo priklausomybės organizacijai simboliu.

Visi gaujos nariai ant kūno turi ištaituiruotas raides MS ir skaičių 13 – tai gaujos trumpinys – arba pilną gaujos pavadinimą „Mara Salvatrucha“. Dažnai šie simboliai puošia gaujos narių veidus.

Tradicija tatuiruoti veidą, manoma, yra perimta iš indėnų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis