Dvi didžiausios avialinijos virš pusiasalio neskris tol, kol nebus aiški katastrofos priežastis.
Oro bendrovės sprendimą priėmė internete paplitus su „Islamo valstybe“ siejamos grupuotės pareiškimui, kad tai ji yra atsakinga už lėktuvo numušimą. Tai esą buvo atsakas rusams už tai, kad Sirijoje jie užmušė šimtus musulmonų.
Tačiau Rusijos transporto ministras „Interfax“ sakė, kad tokie teiginiai nėra tikslūs, o Egipto tyrėjai įtaria technines problemas.
Taip pat šeštadienį buvo skelbta, kad antrasis KFL-9268 pilotas sunerimęs dėl lėktuvo būklės buvo dar prieš skrydį.
Rusijos avialinijų „Kogalymavia“ (prekės ženklas „Metrojet“) lėktuvas „Airbus A321“ kilo iš Šarm aš Šeicho ir turėjo pasiekti Pulkovo oro uostą Sankt Peterburge.
Lėktuvas smigo į žemę vertikaliai, lūžo į dvi dalis, todėl daug kūnų apdegė.
Nors anksčiau buvo skelbta, kad lėktuvas prašė nukreipti jį į oro uostą, Egipto civilinės aviacijos ministras Mohamedas Hossamas Kemalas sakė, kad lėktuvo pilotai neprašė pakeisti maršruto.
Už katastrofą „nuopelnus“ bando prisiimti teroristinė organizacija, siejama su „Islamo“ valstybe. Didžioji dalis Sinajaus pusiasalio yra apribota karinė zona.
Egipto gelbėtojai išplėtė rusų lėktuvo katastrofos aukų paiešką
BNS praneša, kad Egipto gelbėtojų komandos sekmadienį toliau ieško rusų keleivinio lėktuvo katastrofos Sinajuje aukų ir plečia paieškos rajoną suradę kilometrų spinduliu išsibarsčiusių palaikų.
Vienas karininkas, padedantis vykdyti paiešką, AFP sakė, kad gelbėtojai surado 163 lavonus. Iš viso lėktuve „Airbus 321“, kuris sudužo šeštadienį, netrukus po pakilimo iš Šarm aš Šeicho kurorto prie Raudonosios jūros, buvo 224 žmonės: 214 rusų keleiviai, trys ukrainiečių keleiviai ir septyni įgulos nariai.
Gelbėtojai nusprendė išplėsti paieškos išorinę ribą iki 15 km, pridūrė minėtas karininkas.
„Už aštuonių kilometrų nuo (pagrindinių nuolaužų) vietos suradome trejų metų mergaitę“, – sakė tas karininkas iš karinės bazės al Hasanoje, maždaug 60 km nuo katastrofos vietos.
Daugelis surastų lavonų buvo be galūnių, sakė karininkas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės, nes neturėjo įgaliojimų kalbėtis su žiniasklaida.
Tuo tarpu rusų komanda su transporto ministru, kuri atvyko į Kairą, jau išvyko į katastrofos vietą atokiame neramaus Sinajaus pusiasalio rajone, pranešė Rusijos oficialioji žiniasklaida.
Tyrėjai jau paėmė lėktuvo „juodąją dėžę“, o vyriausybė sakė, kad jos turinys analizuojamas siekiant nustatyti incidento priežastį.
Egipto ir Rusijos pareigūnai skeptiškai kalbėjo apie „Islamo valstybės“ atšakos Egipte pareiškimą, kad tai ji numušė lėktuvą.
Džihadistai veikia Sinajaus pusiasalio šiaurėje, kur jų sukilimas nuo 2013 metų pareikalavo šimtų policininkų ir karių gyvybių.