Kaip skelbia portalas thelocal.se, Švedijoje, gimus vaikui, duodama 480 dienų tėvystės/motinystės atostogoms. Vaikelio motina ir tėvas gali pasidalyti šias dienas. Kokiomis proporcijomis jas paskirstyti, renkamasi individualiai, bet kiekvienas iš tėvų privalo bent tris mėnesius būti su vaiku, kitu atveju abu minėtų mėnesių tiesiog netenka.
Praėjusiais metais tėvystės atostogų ėjo 27,9 proc. Tai rodo metinė statistika, kurią surinko Švedijos socialinio draudimo agentūra. Tai reiškia, kad, palyginti su metais prieš tai, praėjusiais metais vienu procentu daugiau vyrų ėjo tėvystės atostogų.
„Viskas juda teisinga kryptimi“, – džiaugiasi agentūros ekonomistas Niklas Löfgrenas.
Švedija 2016-aisiais padidino minimalų mėnesių (nuo dviejų iki trijų) skaičių, kai vienas iš tėvų turi praleisti su vaiku. Praėjusiais metais siūlyta, kad šis laikotarpis būtų padidintas dar kartą – iki penkių mėnesių, tačiau parlamentas šiuo klausimu susiskaldęs.
1974 metais, kai Švedija tapo pirmąja šalimi, pakeitusia motinystės atostogas tėvystės atostogomis, vyrai, išėję tokių atostogų, buvo vadinami „aksominiais tėveliais“. Iki pat 1990-ųjų vidurio tik apie 10 proc. vyrų eidavo tėvystės atostogų.