„Ši premija yra garbė“, – sakoma 27 ES valstybių lyderių pareiškimo projekte, kurį gavo AFP. Pareiškimas bus paskelbtas baigiantis dviejų dienų viršūnių susitikimui.
„Netikrumo metu šis pagerbimas už praeities pasiekimus yra įtaigus kreipimasis (raginant) saugoti ir stiprinti Europą kitai kartai, – sakoma pareiškime. – Suprasdami, kad šios taikių interesų bendrijos pažangai reikia nuolatinio rūpinimosi ir tvirtos valios, Europos Vadovų Tarybos nariai savo asmenine atsakomybe laiko užtikrinimą, kad Europa išliktų pažangos ir klestėjimo žemynu“.
ES prezidentas Hermanas Van Rompuy ketvirtadienį pakvietė visus 27 lyderius vykti į Oslą atsiimti Nobelio premijos ir sakė, kad dabartiniai bloko sunkumai yra niekis, palyginti su tomis kliūtimis, kurias turėjo įveikti Bendrijos tėvai steigėjai.
„Kad būtų paminėta ši džiugi proga, viliuosi, visi ES valstybių ar vyriausybių vadovai galės prisidėti prie iškilmių Osle gruodžio mėnesį“, – sakė H.Van Rompuy.
Pagal Nobelio premijų protokolą H.Van Rompuy per apdovanojimo įteikimo ceremoniją ant pakylos lips drauge su Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso ir Europos Parlamento pirmininku Martinu Shulzu.
ES valstybių lyderiai, jeigu dalyvaus gruodžio 10-osios ceremonijoje, sėdės tarp žiūrovų.
ES, kurios daugelį narių prislėgė skolų kalnas, taip pat turi nuspręsti, ką daryti su beveik vienu milijonu Nobelio premijos eurų.