87 metų M.Gorbačiovas pareiškė gilią užuojautą 41-ojo JAV prezidento šeimai ir visiems amerikiečiams.
G.H.W. Bushas mirė penktadienį, būdamas 94 metų, pranešė jo šeima.
Abu lyderiai atliko istorinį žingsnį, per 1989 metų Maltos viršūnių susitikimą paskelbę Šaltojo karo pabaigą. Tai įvyko praėjus kelioms savaitėms po Berlyno sienos griūties, o Amerikos lyderis tąsyk išreiškė palaikymą M.Gorbačiovo inicijuotam Sovietų Sąjungos persitvarkymui.
„Su šiuo žmogumi susiję daug mano prisiminimų. Turėjome galimybę dirbti kartu milžiniškų iššūkių laikais“, – M.Gorbačiovo komentarus citavo naujienų agentūra „Interfax“.
„Ir tai buvo dramatiškas metas, iš kiekvieno reikalavęs didžiulės atsakomybės, – pridūrė M.Gorbačiovas. – Rezultatas buvo Šaltojo karo ir ginklavimosi varžybų pabaiga.“
Paskutinysis Sovietų Sąjungos lyderis gyrė vyresnįjį Bushą už jo indėlį „į šį istorinį pasiekimą“.
„Jis buvo tikras partneris“, – pabrėžė M.Gorbačiovas.
1991 metais M.Gorbačiovas ir G.H.W. Bushas pasirašė Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (Strategic Arms Reduction Treaty,START I).
Pagal ją abi supervalstybės pirmąkart įsipareigojo sumažinti savo turėtus didelio nuotolio branduolinių ginklų arsenalus.
Rusijos senatorius: Rusijos ir JAV santykiai reikšmingai pablogėjo po „Busho epochos“
Rusija ir JAV pasiekė didžiausio tarpusavio pasitikėjimo velionio amerikiečių eksprezidento George'o H.W.Busho prezidentavimo metu, kai užsibaigė Šaltasis karas, šeštadienį pareiškė vienas aukšto rango Rusijos senatorius.
„Su (anapilin) išėjusiu JAV eksprezidentu George'u Bushu vyresniuoju mums asocijuojasi, visų pirma, Šaltojo karo pabaiga – ko gero, maksimalaus abiejų mūsų šalių tarpusavio pasitikėjimo laikotarpis“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Federacijos Tarybos užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas.
Tačiau, pažymėjo jis, tai buvo laikotarpis, kai byrėjo Sovietų Sąjunga ir skambėjo pažadai, kad NATO nebus plečiamas. Pasak K.Kosačiovo, šie pažadai tai ir nebuvo įvykdyti, ir būtent todėl Rusijos ir Vakarų santykius ištiko dabartinė krizė.
„Manau, kad Bushas gana nuoširdžiai siekė užmegzti gerus santykius su SSRS, o vėliau – su Rusija“, – pažymėjo senatorius.