Madagaskare vyksta prezidento rinkimai, kuriuos boikotuoja dauguma opozicijos kandidatų

Madagaskare ketvirtadienį prasidėjo prezidento rinkimai, kuriuos boikotuoja dauguma opozicijos kandidatų, nerimaudami dėl balsavimo sąžiningumo.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Ši Indijos vandenyne esanti saloje įsikūrusi valstybė yra pirmaujanti pasaulyje vanilės gamintoja, tačiau ji tebėra viena skurdžiausių pasaulio valstybių, kurią nuo 1960 metų, kai buvo paskelbta nepriklausomybė nuo Prancūzijos, viena po kitos krėtė politinės krizės.

Prezidentas Andry Rajoelina (Andri Radželina) atrėmė kritiką ir išreiškė įsitikinimą, kad bus perrinktas jau per pirmąjį balsavimo turą.

Po įvestos naktinės komendanto valandos ir kelias savaites trukusių protestų ketvirtadienio rytą, pasak naujienų agentūros AFP žurnalistų, balsavimas vyko ramiai.

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigsis 17 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku.

49-erių A. Rajoelina yra vienas iš 13 kandidatų. Tačiau 10 iš jų paragino rinkėjus nedalyvauti rinkimuose, teigdami, kad įvyko dabartiniam prezidentui palankus institucinis perversmas.

Nuo spalio pradžios opozicijos grupė, kuriai priklauso du buvę prezidentai, beveik kasdien rengia nesankcionuotas eitynes sostinėje.

Juos reguliariai ašarinėmis dujomis išvaiko policija.

„Raginame visus nebalsuoti. Nebuvo įvykdytos visiems priimtinos skaidrių prezidento rinkimų sąlygos“, – antradienį sakė vienas iš protestuojančių kandidatų Rolandas Ratsiraka (Rolandas Raciraka).

„Nenorime dalyvauti šioje apgaulėje, tai pasityčiojimas iš Madagaskaro“, – pridūrė jis.

Trečiadienį pareigūnai Antananaryve įvedė komendanto valandą po to, kai, policijos prefekto teigimu, buvo įvykdyti įvairūs sabotažo aktai.

A. Rajoelina pirmą kartą į valdžią atėjo 2009 metais po perversmo, po to praleido rinkimus ir, nepaisant didelės įtampos šalyje, pergalingai sugrįžo tik 2018-aisiais.

Oponentams atsisakius dalyvauti rinkimų kampanijoje, jis privačiu lėktuvu skraidė po šalį, rodydamas per savo kadenciją pastatytas mokyklas, kelius ir ligonines.

„Neatsakinga raginti rinkėjus nebalsuoti“, – sakė jo kampanijos atstovė spaudai Lalatiana Rakotondrazafy (Lalatiana Rakotondrazafi), kaltindama opoziciją, kad ji nori sabotuoti balsavimą ir bando paimti visą tautą įkaite.

Šalyje, kurioje gyvena apie 30 mln. gyventojų, balsuoti yra užsiregistravę 11 mln. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų