Madride baigiantis „Žygiui už orumą“ kilo susirėmimai

Dešimtims tūkstančių žmonių iš visos Ispanijos, įskaitant tolimiausius jos kampelius, šeštadienį po mėnesį trukusio „Žygio už orumą“ pėsčiomis atkeliavus į Madridą, sostinėje prasiveržė smurtas.
Neramumai Madride
Neramumai Madride / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai, kas buvo daugiausia taikių demonstracijų prieš sunkią ekonomikos būklę diena, vėlai vakare virto smurto protrūkiu: dešimtys jaunuolių išdaužė vieno banko langus, padegė šiukšliadėžes ir apmėtė policininkus įvairiais daiktais.

Policija protestuotojus vaikė guminėmis kulkomis. 17 žmonių buvo areštuoti, o greitosios pagalbos medikai pranešė, kad buvo sužeista 30 policininkų ir 41 protestuotojas.

Anksčiau šeštadienį į sostinę atžygiavo aštuonios kolonos, su šalies pietuose esančios Andalūzijos, rytuose esančios Katalonijos, šiaurės vakaruose esančios Astūrijos vėliavomis. Tai buvo žygio, kuomet kai kurie protestuotojai pėsčiomis keliavo beveik mėnesį, kulminacija.

„Pakilkit! Pakilkit! Mes kovosime!“ – skandavo viena grupė, kuri buvo susirinkusi Atočos stotyje ir kuri paskui plačiomis Madrido gatvėmis žygiavo į miesto centrą.

„Žygis už orumą“ buvo surengtas po dvejų metų sunkių taupymo priemonių, kurias Ispanija turėjo taikyti pagal 40 mlrd. eurų tarptautinės finansinės pagalbos planą, didžiuliam statybų burbului kone sunaikinus šalies bankininkystės sistemą

„Žygis už orumą“ buvo surengtas po dvejų metų sunkių taupymo priemonių, kurias Ispanija turėjo taikyti pagal 40 mlrd. eurų tarptautinės finansinės pagalbos planą, didžiuliam statybų burbului kone sunaikinus šalies bankininkystės sistemą.

Dėl tokio taupymo Ispanijos ekonominis išgąstis užsitęsė, o daugiau kaip 26 proc. gyventojų neturi darbo. Jaunimo iki 25 metų amžiaus grupėje darbo neturi pusė ispanų.

Tuo tarpu pareigūnų ir bankininkų sąmokslas, kuris nulėmė krizę, iš esmės liko nenubaustas, sako protestuotojai.

„Ne – nedarbui, ne – emigracijai, ne – nesaugumui. Žygiuok, žygiuok, žygiuok už orumą“, – skandavo minios.

„Mes norime darbo. Negalime sutikti su tuo, kad milijonai bedarbių turi grįžti gyventi su savo tėvais“, – sakė 24 metų bedarbis Jorge Balbasas iš Burgoso Ispanijos šiaurėje.

Prie žygio prisidėjo daug pilietinės visuomenės grupių, kurios susiformavo iš masinių „Nepatenkintųjų“ („Indignados“) protestų 2011 ir 2012 metais. „Nepatenkintieji“ buvo laikomi visame pasaulyje išplitusio judėjimo „Užimk“ pirmtakais.

Organizatoriai protestuotojams suvežti šeštadienį išnuomojo šimtus autobusų ir mažiausiai keturis traukinius, o vyriausybė atsiuntė maždaug 1,7 tūkst. policininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai