Trečiadienį teismas nusprendė, kad N.Gruevskis, vadovavęs Makedonijos vyriausybei 2006-2016 metais, įsigydamas prabangų automobilį „Mercedes“, kurio vertė siekia 600 tūkst. eurų, 2012-aisiais padarė neteisėtos įtakos pareigūnams.
47 metų ekspremjeras teismo posėdyje nedalyvavo ir liks laisvėje, kol bus nagrinėjama jo apeliacija.
Jo kaltės įrodymų šioje byloje buvo gauta iš garso įrašų, surinktų per masinio pasiklausymo skandalą, įsiplieskusį šalyje 2015-aisiais ir prisidėjusį prie N. Gruevskio vyriausybės žlugimo. Teisėjas leido pasinaudoti tais įrašais kaip įrodymais, motyvuodamas viešojo intereso gynimu.
N.Gruevskiui pateikti kaltinimai dar keturiose bylose. Jis kaltinamas korupcija, rinkimų pažeidimais, įsakymu panaudoti smurtą bei piktnaudžiavimu valdžia
Makedonijos pokalbių pasiklausymo skandalas prasidėjo 2015 metais, paaiškėjus, kad maždaug 20 tūkst. žmonių, tarp jų teisėjų, policininkų, politikų, žurnalistų ir užsienio diplomatų, pokalbiai buvo neteisėtai įrašinėjami. Metais vėliau dėl politinės krizės įvyko pirmalaikiai rinkimai.
Antradienį buvusiam aukšto rango Vidaus reikalų ministerijos pareigūnui Džokui Popovskiui buvo skirta devynerių metų laisvės atėmimo bausmė už piktnaudžiavimą valdžia viename policijos automobilių viešųjų pirkimų sandoryje.
Teismas nusprendė, kad šis pareigūnas 2008-aisiais perkant 300 automobilių nepasirinko pigiausią pasiūlymą pasiūliusio pardavėjo ir iššvaistė iš valstybės biudžeto daugiau kaip 450 tūkst. eurų.