Moteris tvirtino patikėjusi internetiniais sukčiais ir buvusi jų apgauta.
Maria Elvira Pinto Exposto 2014 metais buvo suimta Kvala Lumpūro oro uoste; pareigūnai rado 1,1 kg kristalinio metamfetamino, įsiūto į jos kuprinę.
M.Exposto sakė nežinojusi apie paslėpta kvaišalų, vadinamų ledu („ice“) kontrabandą. Moteris teigė buvusi apgaule įtikinta gabenti šią kuprinę, nuvykusi į Kiniją susitikti su interneto pažįstamu „kapitonu Danieliu Smithu“. Pastarasis tvirtino esąs JAV kariškis.
Musulmoniškoje Malaizijoje asmenys, pas kuriuos randama bent 50 gramų metamfetamino, laikomi narkotikų prekeiviais ir gali būti nuteisti myriop.
Malaizijos įstatymų leidėjau pernai nubalsavo pakeisti įstatymą, kad mirties bausmė, įvykdoma pakariant, už prekybą narkotikais nebūtų privaloma, bet ši pataisa dar neįsigaliojusi.
Vis dėlto Šah Alame netoli Kvala Lumpūro veikiančio Aukščiausiojo Teismo teisėjas priėmė atsakovės gynybos pareiškimą, kad M.Exposto nežinojo apie kuprinės slaptą turinį, ir nusprendė, kad ji yra nekalta.
„Sutinku su advokatu, kad kaltinamoji nežinojo apie narkotikus“, – sakė teisėjas ir pridūrė, kad M.Exposto – nekalta.
Teisėjas nurodė M.Exposto deportuoti iš Malaizijos.
Kai M.Exposto atskrido į Kvala Lumpūro tarptautinį oro uostą, kur turėjo persėsti į kitą lėktuvą, ji per klaidą perėjo muitinės patikrą, nes nežinojo didžiuliame terminale galiojančios tvarkos.
Po ilgai trukusio internetinio romano M.Exposto nuvyko į Šanchajų aplankyti D.Smitho.
Tačiau ten jai nepavyko su susitikti su šiuo vyru. Galiausiai vienas nepažįstamasis padavė moteriai kuprinę ir paprašė nuvežti į Melburną.
Kai M.Exposto atskrido į Kvala Lumpūro tarptautinį oro uostą, kur turėjo persėsti į kitą lėktuvą, ji per klaidą perėjo muitinės patikrą, nes nežinojo didžiuliame terminale galiojančios tvarkos.
Ji savo daiktus savanoriškai pateikė muitinės pareigūnams, o šie aptiko kvaišalus.
Malaizijoje mirties bausmės laukia daugybė asmenų, daugiausiai nuteistų už nusikaltimus, susijusius su narkotikais. Vis dėlto pastaruoju metu egzekucijos šioje šalyje vykdomos retai.
1986 metais Malaizijoje du australai buvo pakarti už heroino gabenimą. Jie buvo pirmieji vakariečiai, kuriems šioje šalyje buvo įvykdyta mirties bausmė, o ši byla sukėlė įtampą dvišaliuose santykiuose.