Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Malaizijoje – protestai dėl smurto prieš rohinjus Mianmare

Malaizijoje trečiadienį šimtai žmonių susirinko į demonstraciją išreikšti palaikymo rohinjams – Mianmaro etninei mažumai, kurios dauguma narių yra musulmonai.
Malaizijoje – protestai dėl smurto prieš rohinjus Mianmare
Malaizijoje – protestai dėl smurto prieš rohinjus Mianmare / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Protestas Malaizija

Ši akcija buvo surengta Mianmaro vakarinėje Rachinų valstijoje kilus naujam smurto proveržiui, privertusiam tūkstančius rohinjų bėgti iš šalies.

Praėjusią savaitę Rachinų valstijoje įsiplieskė nauji susirėmimai tarp saugumo pajėgų ir rohinjų kovotojų, šiems užpuolus kelis policijos patikros postus.

Smurtui teberusenant, nuo neramumų pradžios jau žuvo mažiausiai 110 žmonių, o per 18 500 rohinjų pabėgo į kaimyninį Bangladešą, nurodo Tarptautinė migracijos organizacija.

Rachinų valstijoje kylantys susirėmimai dažnai išprovokuoja pasipiktinimo bangą musulmoniškoje Malaizijoje.

Trečiadienį maždaug 100 protestuotojų, daugiausia rohinjai, susirinko prie pagrindinio kelio Kvala Lumpūre ir reikalavo sustabdyti smurtą prieš Mianmaro etninę mažumą.

Kai kurie demonstrantai verkė ir tvirtino, kad buvo išžudyti jų artimieji, kiti laikė iškėlę plakatus su užrašais „Sustabdykite rohinjų genocidą“ bei „Gelbėkite rohinjus“.

Kai kurie demonstrantai verkė ir tvirtino, kad buvo išžudyti jų artimieji, kiti laikė iškėlę plakatus su užrašais „Sustabdykite rohinjų genocidą“ bei „Gelbėkite rohinjus“.

Demonstracija buvo taiki, tačiau kelios dešimtys jos dalyvių buvo areštuoti už, kaip skelbiama, imigracijos įstatymų pažeidimus.

Panaši, tik kiek mažesnė protesto akcija buvo surengta ir prie Mianmaro ambasados.

„Reikalaujame, kad Mianmaras nutrauktų šį smurtą prieš rohinjus“, – sakė veinas iš mitingo prie ambasados organizatorių Mohdas Azmi Abdul Hamidas.

Malaizijoje šiuo metu yra beveik 60 tūkst. rohinjų pabėgėlių, nurodo Jungtinės Tautos. Jie kartu su kitais imigrantais dirba žemos kvalifikacijos reikalaujančius darbus, kurių vengia vietiniai šios palyginti turtingos šalies gyventojai.

Rohinjų, kurie budistiniame Mianmare niekinami kaip nelegalūs migrantai, diskriminacija ir persekiojimas kursto didžiulį pasipiktinimą Malaizijoje ir kitose musulmoniškose valstybėse.

Pasak žmogaus teisių organizacijų, ši etninė grupė yra tarp labiausiai persekiojamų pasaulio tautų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos