Teherane trečiadienį buvo suimtas Navabas Ebrahimi ir nugabentas į sostinėje esantį Evino kalėjimą, pranešė JAV įsikūrusi žmogaus teisių organizacija HRANA.
N.Ebrahimi, kuris „Instagram“ turi apie 2,7 milijonus sekėjų, besidžiaugiančių jo vaizdo įrašais apie tradicinių persiškų patiekalų gaminimo subtilybes, suėmimo priežastis nebuvo nurodyta.
Tačiau socialinių tinklų vartotojai teigė, kad suėmimas sutapo su jo paskelbtu persiškų kotletų gaminimo receptu tą dieną, kai Irano valdžios institucijos minėjo trečiąsias JAV nužudyto Revoliucinės gvardijos generolo Qassemo Soleimani mirties metines.
Kai kurie režimui nepritariantys iraniečiai jo mirties metinių proga turi tradiciją skelbti kotletų nuotraukas, turėdami omenyje tai, kaip jis buvo nužudytas per JAV drono smūgį Irake.
„Teherane buvo suimtas virtuvės šefas ir nuomonės formuotojas Navabas Ebrahimi. Socialinės žiniasklaidos vartotojai spėlioja, kad jo areštas susijęs su jo „Instagram“ istorija“ apie kotletus, teigė Niujorke įsikūręs Irano žmogaus teisių centras.
Irano režisierius ir fotografas Nikas Yousefi, kuris pats vykdant represijas buvo suimtas spalį ir vėliau paleistas, tviteryje taip pat parašė, kad N.Ebrahami buvo suimtas, o jo kavinė „Noj“ Teherane uždaryta.
N.Ebrahimi „Instagram“ paskyra nebeprieinama.
Irano valdžiai trečiadienį organizavus renginius, skirtus Q.Soleimani mirčiai atminti, oponentai dalijosi vaizdais, kuriuose matyti, kaip žmonės degina plakatus su jo atvaizdu.
Jungtinių Tautų duomenimis, per protestų bangą, išprovokuotą 22 metų kurdų kilmės iranietės Mahsos Amini mirties rugsėjo 16-ąją, kai ji buvo suimta už, kaip įtariama, griežto šalies moterų aprangos kodo pažeidimą, Iranas suėmė mažiausiai 14 tūkst. žmonių.
Buvo suimti žymūs žurnalistai, filmų kūrėjai, teisininkai ir aktyvistai. Kai kurie iš jų, įskaitant garsią aktorę Taraneh Alidoosti, buvo paleisti už užstatą, tačiau kiti tebėra kalėjime.