Pagrobimai yra dažni šioje Vakarų Afrikos šalyje, nuo 2012 metų, kai jos šiaurėje kilo džihadistų ir separatistų sukilimai, išgyvenančioje saugumo ir politinę krizę.
Su grupuotėmis „al Qaeda“ ir „Islamo valstybė“ (IS) susiję džihadistai jau veikia ir centrinėje Malio dalyje, taip pat kaimyniniuose Nigeryje ir Burkina Fase.
Regione jau žuvo tūkstančiai civilių, policininkų ir karių, daugiau kaip 2 mln. gyventojų turėjo palikti savo namus.
Patvirtindamas savo darbuotojų pagrobimą, TRKK nurodė, kad šie žmonės buvo pagrobti tarp Gao ir Kidalio šalies šiaurėje.
32 metus Malyje dirbantis TRKK paragino nespėlioti dėl incidento, kad „nebūtų trukdoma jį išspręsti“.
Neseniai paskirtas agentūros operacijų direktorius Martinas Schueppas pernai lankėsi Malyje ir kalbėjo apie didelį šios šalies nusikalstamumą, keliantį pavojų TRKK žmonėms.
Tačiau „nepaisydami to darome visa, ką galime, kad pasiektume nelaimės ištiktus žmones, taip pat ir atokiausiuose šalies rajonuose“, sakė jis.
Malį valdo chunta, pernai privertusi Prancūziją išvesti savo karius, prieš dešimtmetį dislokuotus kovoti su džihadistais. Vietoje prancūzų karių chunta padėti vyriausybinėms pajėgoms pasikvietė Rusijos privačią karinę samdinių bendrovę „Wagner“.