Politikę ketinta apklausti dėl įtarimų, kad ji galėjo pažeisti Europos Parlamento lėšų panaudojimo taisykles.
M.Le Pen, viena iš realiausių pretendentų į prezidento postą, naujienų agentūrai AFP sakė, kad atsisako būti apklausta kovos su korupcija tyrėjų, kol vyksta rinkimų kampanija.
„Nereaguosiu į šaukimus, kol vyksta rinkimų kampanija“, – sakė ji.
„Šiuo laikotarpiu negali būti neutralumo ar ramybės, kurie būtini, kad teisingumo sistema tinkamai funkcionuotų“, – pažymėjo M.Le Pen.
Kandidatės advokatas Rodolphe’as Bosselutas sakė, kad jį nustebino tokia „staigi tyrėjų skuba“.
M.Le Pen asmeninei padėjėjai Catherine Griset trečiadienį buvo pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo pasitikėjimu byloje, kurioje kandidatės vadovaujamas Nacionalinis frontas įtariamas apgaulės būdu pasisavinęs iš Europos Parlamento 340 tūkst. eurų.
Europarlamentarė M.Le Pen kategoriškai atmetė kaltinimus, kad ji pažeidė taisykles, kai iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų mokėjo atlyginimus C. Griset ir apsaugininkui Thierry Legier už darbą Prancūzijoje.
Antrajame rate M.Le Pen įveiks arba F.Fillonas, arba centristų kandidatas, buvęs ekonomikos ministras Emmanuelis Macronas.
M.Le Pen, pergalės rinkimuose atveju žadanti organizuoti referendumą dėl tolesnės Prancūzijos narystės Europos Sąjungoje, atliekamą tyrimą pavadino vendeta.
Ji ne vienintelė tarp kandidatų į prezidentus sulaukė kaltinimų dėl „išgalvotų darbų“.
Jos varžovas, konservatorių stovyklos kandidatas ir buvęs premjeras Francois Fillonas kaltinamas išmokėjęs savo žmonai daugiau nei 700 tūkst. eurų už darbą jo padėjėja parlamente, kurio ji galbūt iš tikrųjų nedirbo.
Viešosios nuomonės apklausos leidžia prognozuoti, kad N.Le Pen surinks daugiausiai balsų balandžio 23 dieną vyksiančiame pirmajame prezidento rinkimų ture.
Tačiau antrajame rate ją įveiks arba F.Fillonas, arba centristų kandidatas, buvęs ekonomikos ministras Emmanuelis Macronas.