„Kandidatas į prezidentus nuvyksta į Berlyną ir angliškai kalba per konferenciją... Vargšė Prancūzija!“ – tviteryje brūkštelėjo „Nacionalinio fronto“ (NF) lyderė M.Le Pen.
Jos pavaduotojas Florianas Philippot, anot naujienų agentūros AFP, pridūrė, kad E.Macronas sprendimas prabilti angliškai „reiškia nepagarbą mūsų kalbai ir parodo, jog jis netiki Prancūzija“.
E.Macronas Vokietijoje lankėsi antradienį ir Berlyno Humboldto universitete kalbėjo apie tai, ką nuveikti Europos saugumo ir euro labui, jei būtų išrinktas prezidentu.
Prancūzijoje tiek vyriausybė, tiek žiniasklaida deda daug net tikriausiai nesąmoningų pastangų, kad prancūzų kalba būtų vartojama kuo plačiau ir kad ji būtų kuo „grynesnė“.
Daugelis neseniai apklaustų Prancūzijos studentų teigė manantys, kad šalies prezidentas turi puikiai mokėti anglų kalbą.
Pavyzdžiui, postą paliksiantis prezidentas Francois Hollande'as angliškai kalba labai prastai. O vienas jo pirmtakų Jacques'as Chirac'as 2006 metais supykęs paliko vieną ES viršūnių renginį, kai prancūzas verslininkas kreipėsi į susirinkusiuosius anglų kalba.
Tiesa, daugelis jaunų prancūzų neseniai teigė manantys, kad šalies prezidentas turi puikiai mokėti anglų kalbą.
E.Macrono sėkmės prezidento rinkimuose tikimybė, beje, vis didėja. Antradienį paskelbtos naujos nuomonių apklausos rezultatai liudija, kad E.Macronas, pradėjęs judėjimas „En Marche“, sparčiai vejasi ir M.Le Pen, ir rinkimų favoritą – centro dešiniųjų atstovą Francois Filloną.
Manoma, kad 39 metų E.Macronas tikrai turi šansų patekti į antrąjį rinkimų, kurie vyks balandį ir gegužę, turą pralenkdamas būtent M.Le Pen.
Buvęs Prancūzijos ekonomikos ministras nuolat pabrėžia savo proeuropietiškas pažiūras ir jau ne kartą sveikino Vokietijos migracijos politiką. Tą patį jis padarė ir Berlyne šią savaitę.