Vietos tarnybos nurodė, kad ugniagesiai ir skubiosios pagalbos tarnybos išgelbėjo dar 10 žmonių iš siuvyklos, veikusios vienos gyvenamosios vilos rūsyje. Gelbėtojai tebeieško kitų žmonių, galėjusių likti pastate, užlietame staigaus potvynio.
Kol kas nežinoma, kiek žmonių dirbo šioje nelegalioje įmonėje. Tarnybos pradėjo tyrimą.
Nebuvo dėl ko nerimauti. Dirbome kaip įprasta, – pasakojo siuvykloje dirbusi moteris.
Viena neįvardyta moteris, ištrūkusi iš užlieto rūsio, pasakojo vietos naujienų portalui „TanjaNews“, kad niekas nebuvo pasiruošęs pražūtingam tvanui.
„Nebuvo dėl ko nerimauti. Dirbome kaip įprasta“, – pasakojo ji.
„Paskui, kadangi lijo, kaip matote... pradėjo skverbtis vanduo – nedaug vandens, netgi mano batai nesušlapo. Bet staiga...“, – sukrėsta moteris neįstengė baigti sakinio.
Kad patenkintų didėjančią tarptautinę paklausą, Maroke, ypač Kasablankoje ir Tanžere, įsikūrė daug valstybės tarnybų neprižiūrimų neteisėtų įmonių, padedančių paspartinti gamybą ir laiku įvykdyti užsakymus. Teisėti fabrikai tokias nelegalias siuvyklas taip pat pasitelkia varžydamiesi su įmonėmis Kinijoje ir Turkijoje, kurių produkcija pigesnė.
Neteisėtos siuvyklos dažniausiai įkuriamos gyvenamuosiuose rajonuose; kiekvienoje iš jų dažnai dirba iki 40 žmonių, kai kada – nepilnamečių.
Tokių įmonių darbuotojams dažnai tenka dirbti ilgas valandas už mažą atlyginimą, paprastai – nesaugiomis sąlygomis, nesant gesintuvų, avarinių išėjimų ir tinkamos kanalizacijos.