Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas žurnalistams sakė, kad Maskva nusiteikusi bendradarbiauti su tyrėjais, bet nurodė, kad Londonui „būtų geriau“, jeigu jis „prieš keldamas ultimatumus“ vykdytų savo tarptautinius įsipareigojimus pagal Tarptautinę cheminių ginklų konvenciją.
Pasak Rusijos diplomatijos vadovo, Britanijai dėl jos teritorijoje panaudotos medžiagos derėjo nusiųsti Maskvai oficialų prašymą.
Rusija tokio prašymo negavo, sakė S.Lavrovas. Jis taip pat pareikalavo Sovietų Sąjungoje pagamintos nervus paralyžiuojančios medžiagos, kuria buvo apnuodytas buvęs dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija, mėginių.
„Oficialia nota pareikalavome šios medžiagos mėginių“, – sakė S. Lavrovas ir nurodė, kad Rusija taip pat paprašė būti informuojama apie tyrimą.
S.Lavrovas: „Jei šioje konvencijoje numatytos procedūros bus įgyvendintos, patikinu jus, kad Rusija įvykdys savo įsipareigojimus.“
S.Lavrovas sakė žurnalistams, kad Maskvos prašymai pateikti tos nervus paralyžiuojančios medžiagos mėginių buvo atmesti. Rusijos diplomatijos vadovas tvirtino, kad toks elgesys pažeidžia Tarptautinę cheminių ginklų konvenciją, draudžiančią gaminti kovines chemines medžiagas.
Pasak jo, Maskva bendradarbiaus su buvusio rusų šnipo apnuodijimą tiriančiais Didžiosios Britanijos pareigūnais tik tuo atveju, jeigu gaus šį asmenį ir jo dukrą paveikusios medžiagos mėginių.
„Jei šioje konvencijoje numatytos procedūros bus įgyvendintos, patikinu jus, kad Rusija įvykdys savo įsipareigojimus“, – sakė S.Lavrovas.
Be to, S.Lavrovas tvirtino, kad Rusijos „negalima kaltinti“ buvusio karinės žvalgybos GRU pulkininko S.Skripalio ir jo dukters apnuodijimu, ir sakė, kad Maskva yra pasirengusi bendradarbiauti su Londonu.
„Rusija nekalta. Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti pagal Cheminių ginklų konvenciją, jei Britanija pasivargins ir malonės vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus pagal tą patį dokumentą“, – spaudos konferencijoje sakė jis.
Atskirai Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad plečiantis šiam ginčui ministerija iškvietė britų ambasadorių Laurie Bristow.
Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį sakė, kad S. Skripalis ir jo duktė Julija kovo 4-ąją buvo apnuodyti Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“), sukurta Sovietų Sąjungoje. Th. May pareiškė, kad Rusija iki antradienio privalo paaiškinti, kaip šios medžiagos pakliuvo į Jungtinę Karalystę.