„Nematome pagrindo, kuriuo remdamosi JAV priskiria mums tokio pobūdžio apskaičiavimus arba prognozes. Amerikiečiai negali mums paaiškinti, kas jų netenkina mūsų [gynybos] doktrinoje“, – dienraščiui „Kommersant“ sakė užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.
Šis jo komentaras susijęs su NATO pareiškimu, jog mažo nuotolio balistinių raketų „Iskander“, galinčių nešti branduolines kovines galvutes, dislokavimas Kaliningrado srityje žymi Rusijos potencialų ruošimąsi suduoti branduolinį smūgį, jeigu Baltijos šalyse įsipliekstų konfliktas su Maskva ir jeigu jis klostytųsi ne Rusijos naudai.
„Visi branduoliniai koviniai užtaisai, priskiriami prie taktinių užtaisų kategorijos, nuo 10-o dešimtmečio laikomi Rusijos centralizuoto saugojimo bazėse. Šiuo klausimu mūsų dokrina nenukrypo nė milimetru, nė coliu, palyginus su tuo, kas buvo atspindėta 2010-ųjų ir 2014-ųjų karinėse doktrinos redakcijose“, – pažymėjo S.Riabkovas.
Viceministras pridūrė, kad Rusija nesvarsto galimybės suduoti lokalaus masto branduolinį smūgį, kad būtų sustabdytas koks nors potencialus konfliktas.
Pasak Vakarų ekspertų, branduolinį užtaisą galinčios nešti „Iskander“ raketos yra skirtos tiksliai naikinti taikinius, esančius už 50–500 kilometrų. Taigi, Kaliningrado srityje nuo 2018 metų laikomi kompleksai potencialiai galėtų smogti taikiniams kaimyninėse valstybėse, NATO narėse – Baltijos šalyse ir Lenkijoje, taip pat pietų Švedijoje.