Per realius karinius konfliktus palydovai niekada nebuvo numušti, tačiau Rusija tai praktikavo per pratybas, skelbia svoboda.org.
Pirmą kartą V.Voroncovo pareiškimas apie pasirengimą dislokuoti palydovus nuskambėjo rugsėjo 12 d., tačiau liko beveik nepastebėtas. Rugsėjo 27 d. jis pakartojo grasinimus JT Generalinės asamblėjos komiteto posėdyje.
V.Voroncovas sakė, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės civilinės infrastruktūros komponentus kosmose dislokavo kariniais tikslais.
„Kolegos tikriausiai iki galo nesuvokia, kad tokia veikla iš tiesų yra netiesioginis dalyvavimas ginkluotuose konfliktuose“, – sakė Rusijos pareigūnas.
Jis neįvardijo bendrovių, kurias turėjo omenyje. Elono Musko palydovinio ryšio sistema „Starlink“ plačiai naudojama Ukrainos kariuomenėje. Ji naudojama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ryšiams palaikyti ir valdyti, įskaitant žvalgybos duomenų gavimą ir taikinių veiksmų nurodymą. Ryšiui atstovauja arba atstovavo bendrovė „Viasat“.
JAV Ukrainai perka palydovines nuotraukas iš „Maxar“, „Planet Labs“ ir „BlackSky“ bendrovių. Ukrainos žvalgybos analitikai turi tiesioginį ryšį su šios bendrovės specialistais, pranešė portalas „DefenseNews“.
Rugpjūčio mėnesį analitinės Atlanto tarybos ataskaitoje pažymima, kad su Rusija susiję programišiai pradėjo atakuoti tokią infrastruktūrą dar karo pradžioje.
Iš JAV – įspėjimas Maskvai
JAV sureagavo į Maskvos teiginius, esą ši yra pasiruošusi numušti Ukrainos naudojamus Vakarų komercinius palydovus. Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby pareiškė, kad bet koks smūgis į JAV infrastruktūrą sulauks atsako.
J.Kirby žurnalistams sakė, kad iš viešai prieinamos informacijos matyti, jog rusai bando kurti prieš palydovus nukreiptas technologijas.