Maskva ruošia pareigūnus karo pabaigai: konstruoja „pergalės“ naratyvą

Rusijos prezidento administracija pradėjo formuoti Rusijos regionų pareigūnams „pergalės“ įvaizdį kare su Ukraina, kurį jie turėtų aktyviai transliuoti rusams. Tai buvo viena iš pagrindinių temų per Senežų seminarą vicegubernatoriams netoli Maskvos, pranešė leidinys „Kommersant“, kuris remiasi informuotais šaltiniais.
Vladimiras Putinas ir Dmitrijus Peskovas
Vladimiras Putinas ir Dmitrijus Peskovas / „Reuters“/„Scanpix“

Šaltiniai patikslino, kad būsimus karo rezultatus rusai turėtų vertinti kaip pergalę, tačiau jau dabar aišku, kad jie netenkins „piktų patriotų“ ir „liberalų“. Todėl Kremlius siūlo pasikliauti „ramia dauguma“, kurią tenkins Ukrainos „denacifikacija“ ir „demilitarizacija“, taip pat keturių Ukrainos regionų užgrobimas, kaip nurodė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„IMAGO“/„Scanpix“/Rusijos kariai
„IMAGO“/„Scanpix“/Rusijos kariai

Pasak prezidentūros, Rusijos pareigūnai turi „išsaugoti ir išplėsti“ šią daugumą.

Atskirai Kremlius nurodė regionų valdžios institucijoms dirbti su karo dalyviais, ypač spręsti jų įdarbinimo ir reabilitacijos klausimus.

Baiminamasi, kad priešingu atveju jie gali prisijungti prie protesto judėjimų arba tapti nusikaltėliais. Viena iš rizikų, kurią įžvelgia Kremlius, yra ta, kad taikiame gyvenime buvusiems kovotojams bus sunku gauti tokį patį atlyginimą kaip kare, todėl pareigūnai turi galvoti apie jų skatinimą ir pagarbaus požiūrio į juos visuomenėje kūrimą, „Kommersant“ šaltiniai perpasakojo Rusijos prezidento administracijos pranešimą.

Anksčiau Kremliui artimi šaltiniai naujienų agentūrai „Reuters“ teigė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nubrėžė susitarimo dėl Ukrainos kontūrus, kuriuos ketinama aptarti su išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu

Jų teigimu, V.Putinas gali sutikti išvesti karius iš Charkivo ir Nikolajevo sričių, tačiau reikalaus išlaikyti aneksuotų regionų kontrolę. Jis taip pat reikalaus, kad Ukraina atsisakytų ambicijų prisijungti prie NATO.

Rusams V.Putinas tokį susitarimą gali pateikti kaip pergalę, kuri apsaugo rusakalbius Rytų Ukrainoje ir išsaugo sausumos tiltą į Krymą, pažymėjo vienas „Reuters“ pašnekovas.

Tačiau neaišku, ar V.Putinas sieks visiškai kontroliuoti keturis Ukrainos regionus – Luhanską, Donecką, Zaporižią ir Chersoną. Nė vieno iš jų Rusijos kariuomenė nekontroliuoja 100 proc., o šių metų birželį V.Putinas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų išvedimą iš jų nurodė kaip taikos derybų pradžios sąlygą.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis V.Putino sąlygas laikė dar vienu ultimatumu ir atsisakė jas aptarti. Lapkričio pabaigoje V.Zelenskis pareiškė, kad Kyjivas sutiktų nutraukti karo su Rusija „karštąją fazę“, jei Ukraina būtų priimta į NATO. Tačiau jis pabrėžė, kad apie okupuotų teritorijų atsisakymą nekalbama: pakviestas į Šiaurės Atlanto aljansą, Kyjivas ketina jas grąžinti „diplomatiniu keliu“.

Volodymyras Zelenskis / Ukraine Presidency/Ukrainian Pre / ZUMAPRESS.com
Volodymyras Zelenskis / Ukraine Presidency/Ukrainian Pre / ZUMAPRESS.com

D.Trumpas savo ruožtu pareiškė esąs pasirengęs nutraukti Rusijos ir Ukrainos karą iš karto po savo inauguracijos 2025 m. sausio 20 d. Tuo pat metu visi D.Trumpo patarėjų siūlymai dėl karinio konflikto užbaigimo susiveda į dabartinės fronto linijos įšaldymą ir derybų dėl Ukrainos stojimo į NATO sustabdymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų