S.Sobianinas liepia nepasiskiepijusiems vyresniems nei 60 metų asmenims dirbti iš namų, sugrąžina darbo iš namų kvotas ir išplečia paslaugų teikėjų, kuriems privaloma pasiskiepyti, grupę. Priemonės įsigalios pirmadienį ir galios iki vasario 25-osios.
Maskvoje įvedamas namų režimas pagyvenusiems ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms nuo spalio 25-osios iki vasario 25-osios, bet apribojimai netaikomi tiems, kas pasiskiepijo nuo koronaviruso ar persirgo COVID-19, sakoma mero įsake.
Jame nurodoma, kad nuo spalio 25-osios iki vasario 25-osios vėl galios rekomendacija vyresniems nei 60 metų piliečiams, taip pat tiems, kas serga lėtinėmis ligomis, nepalikti savo gyvenamosios vietos, įskaitant gyvenamuosius ir sodo namus.
Apribojimai netaikomi persirgusiems asmenims, jei nuo pasveikimo nepraėjo daugiau kaip šeši mėnesiai, ir visiškai paskiepytiems žmonėms.
Vis dėlto pasivaikščiojimai ir sportas gryname ore nebus ribojami. Gyventojai taip pat galės kreiptis medicininės pagalbos, apsipirkti parduotuvėse, vedžioti augintinius. Dirbantys asmenys galės siekti nedarbingumo pažymėjimo dėl ligos.
S.Sobianinas taip pat nurodė darbdaviams, kad 30 proc. jų darbuotojų turi dirbti iš namų.
„Su kiekviena diena žmonių, hospitalizuotų dėl sunkios ligos formos, skaičius auga“, – sakoma mero pareiškime.
Sunkios būklės pacientų skaičius nuo vasaros pradžios padvigubėjo, nurodė jis.
Tuo metu Rusijos vyriausybė antradienį pasiūlė paskelbti nacionaliniu lygiu vieną nedarbo savaitę, siekiant sustabdyti greitą naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimą, šalyje per parą registruotų mirčių skaičiui pasiekus naują rekordą.
Prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį turi nuspręsti, kurios vyriausybės pasiūlytos kovos su virusu priemonės turėtų būti įgyvendinamos.
Rusijos pareigūnai antradienį pranešė, kad per praėjusią parą vėl registruotas rekordinis skaičius – 1 015 – mirčių nuo COVID-19.
Oficialiais duomenimis, mirčių nuo COVID-19 skaičius Rusijoje – 225 325 – dabar yra didžiausias Europoje.
Nepriklausomi ekspertai kaltina valdžios pareigūnus bandymais sumenkinti epidemijos mastą. Pagal platesnį su koronavirusu susijusių mirčių apibrėžimą Rusijoje tokių atvejų yra per 400 tūkst., rodo statistikos agentūros „Rosstat“ spalį paskelbti duomenys.
„Sudėtingi sprendimai“
Nors Rusijos gyventojams jau daug mėnesių nemokamai prieinamos kelios šalyje sukurtos vakcinos, valdžiai sunkiai sekasi įtikinti skeptiškai jas vertinančią visuomenę skiepytis.
Nepaisant V.Putino prašymų, visiškai vakcinuota tik 35 proc. šalies gyventojų.
Pasak S. Sobianino, pareigūnai tikėjosi, kad vyresnio amžiaus maskviečiai pasiskiepys po vasaros sugrįžę į miestą iš kaimo.
„Deja, taip nenutiko“, – sakė jis.
Naujausias COVID-19 atvejų pliūpsnis registruotas Rusijai kol kas nesiimant jokių realių pandemijos valdymo priemonių, galinčių apriboti viruso plitimą, nors keletas regionų įvedė reikalavimą lankantis viešose vietose turėti pažymėjimus su QR kodais.
Anksčiau antradienį vykusiame posėdyje vicepremjerė Tatjana Golikova paragino paskelbti vieną nedarbo savaitę nuo spalio 30 dienos, siekiant pažaboti greitą viruso plitimą.
Labiausiai epidemijos paveiktuose regionuose ji siūlo šią priemonę įvesti jau nuo šio šeštadienio.
„Mūsų siūlomi sprendimai yra labai sudėtingi“, – T.Golikova sakė ministrui pirmininkui Michailui Mišustinui.
„Bet prašome jūsų pritarti šiems pasiūlymams ir kreipiamės į valstybės vadovą“, – kalbėjo ji.
T.Golikova šį pasiūlymą turi pateikti tvirtinti prezidentui per jų susitikimą trečiadienį.
„Žmonėms trūksta pasitikėjimo“ vakcinomis
Rusijos prezidentas tvirtina, kad Rusija su pandemija tvarkosi geriau nei dauguma kitų šalių, tačiau net aukšto rango pareigūnai pastaruoju metu pradėjo reikšti nerimą dėl pandemijos valdymo.
Žemųjų parlamento rūmų vicepirmininkas Piotras Tolstojus savaitgalį pareiškė, kad valdžia „visiškai pralaimėjo“ informacijos kampaniją.
„Žmonėms trūksta pasitikėjimo, kad patys eitų vakcinuotis. Tai yra faktas“, – pareiškė jis.
V. Putino atstovas antradienį paragino rusus būti „atsakingesnius“ ir pripažino, kad vyriausybė galėjo įdėti daugiau pastangų aiškindama, jog „alternatyvos vakcinoms nėra“.
„Vyrauja tradicija dėl visko kaltinti valstybę, – sakė Dmitrijus Peskovas žurnalistams. – Tuo metu mums reikia, kad mūsų šalies piliečiai būtų atsakingesni.“
Vakaruose sukurtos vakcinos Rusijoje nėra prieinamos, tačiau D. Peskovas patikino, kad jų įvežimas į šalį nepaspartintų vangių vakcinacijos tempų.
„Kai kurių piliečių vakcinofobija nėra susijusiu su vakcinos prekiniu ženklu“, – pareiškė jis.
Nepriklausomi nuomonių tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė rusų nė neplanuoja vakcinuotis.
Pirmadienį antrasis pagal dydį šalies miestas Sankt Peterburgas paskelbė, kad griežtins suvaržymus dėl viruso ir įves „sveikatos pasus“. Jie nuo lapkričio 1-osios bus reikalingi norint lankytis masiniuose renginiuose.