Maskvos oro uostuose uždrausta įsinešti skysčių į lėktuvus

Du pagrindiniai Maskvos oro uostai trečiadienį uždraudė turėti rankiniame bagaže bet kokių skysčių, smarkiai sugriežtinus saugumo priemones prieš ateinantį mėnesį vyksiančią Sočio žiemos olimpiadą.
Oro uoste
Oro uoste / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šeremetjevo ir Vnukovo oro uostai aptarnaują didžiąją daugumą tarptautinių skrydžių Rusijoje. Per juos į šalį tai pat atvyks dauguma užsieniečių, planuojančių dalyvauti žaidynėse, kurios vyks vasario 7–23 dienomis Juodosios jūros kurorte.

Netikėtai įvestas draudimas, taikomas netgi kai kuriems receptiniams vaistams ir kosmetikai, buvo naujausia iš griežtų saugumo priemonių, kurių buvo imtasi likus mėnesiui iki olimpinių žaidynių. Šis sprendimas išprovokavo komentatorių įtūžį Rusijos interneto portaluose.

Rusija šią savaitę pradėjo didžiausią saugumo operaciją per olimpinių žaidynių istoriją, siekdama pašalinti islamistų smurto pavojų po to, kai praeitą mėnesį du mirtininkų sprogdintojų išpuoliai pietiniame Volgogrado didmiestyje pareikalavo dešimčių žmonių gyvybių.

Šeremetjevo oro uostas nurodė savo tinklalapyje, kad naujasis draudimas taikomas „visiems skysčiams, įskaitant asmeninės higienos priemones, kosmetiką, vaistus, skysčiai, aerozoliai bet kokiose talpose“.

Per gruodžio 29–30 dienomis įvykdytus sprogdinimus žuvo iš viso 34 žmonės. Tos atakos padidino nuogąstavimus, kad galbūt atsinaujino netoliese esančiame Šiaurės Kaukaze veikiančių kovotojų kampanija. Islamistai sukilėliai jau anksčiau grasino surengti atakų prieš prasidedant olimpiadai ir jai vykstant.

Šeremetjevo oro uostas nurodė savo tinklalapyje, kad naujasis draudimas taikomas „visiems skysčiams, įskaitant asmeninės higienos priemones, kosmetiką, vaistus, skysčiai, aerozoliai bet kokiose talpose“.

Jis tai pat taikomas „priemonėms, naudojamoms meninėje veikloje (dažai, gruntai, klijai)“.

Šie suvaržymai, patvirtinti Federalinės oro susisiekimo agentūros „Rosaviacija“, galios iki kovo 21 dienos.

Anksčiau abu Maskvos oro uostai leisdavo keleiviams įsinešti į lėktuvo saloną iki 100 ml skysčių.

Pastangos užtikrinti olimpiados saugumą buvo dėmesio centre nuo pat 2007 metų, kai Rusija užsitikrino teisę surengti šias žaidynes, įveikusi daug kliūčių ir asmeniškai prisidėjus prezidentui Vladimirui Putinui.

Kovo 7–16 dienomis Sočyje taip pats žiemos parolimpinės žaidynės, o V.Putinas viešai uždraudė saugumo pareigūnams išeiti atostogų, kol paskutinis to renginio svečias iš užsienio paliks šalį.

Nuo antradienio patruliuojančios armijos šarvuotosios mašinos ir karinių jūrų pajėgų laivai, budintys Juodojoje jūroje, prisidės prie 37 tūkst. saugumo pareigūnų, prižiūrėsiančių sporto šventę, kuri turėtų tapti vienu iš labiausiai įsimintinų momentų per jau 14 metų trunkantį V.Putino vadovavimą.

Pagal Kremliaus įsakymą taip pat buvo nustatyta „draudžiamoji zona“, kurioje bus įrengti kontrolės postai keliuose, vedančiuose į Sočį, o miesto gyventojams nebus leidžiama privažiuoti prie olimpinių kompleksų be specialių leidimų.

Be to, Rusijos pašto tarnyba paskelbė tikrinsianti visus laiškus ir siuntinius, siunčiamus į Krasnodaro regioną, ypač Sočį ir jo apylinkes, siekiant užtikrinti olimpiados saugumą.

Saugumo analitikai argumentuoja, kad milžiniškos pastangos apsaugoti Sočio olimpinius kompleksus gali padaryti kitus šalies regionus labiau pažeidžiamais atakoms.

Pasak jų, drakoniškos priemonės gali būti pasirodyti neveiksmingos be rimtų pastangų infiltruotis į potencialias teroristų kuopeles, ypač naudojant šiuolaikines technologijas.

Dabar JAV teritorinio saugumo departamentas leidžia  įsinešti į lėktuvus kai kurių skysčių, tokių kaip kūdikių maistas ar vaistai – „kiekius, viršijančius tris uncijas (85 gramus)“

Draudimas įsinešti skysčius Maskvos oro uostuose buvo paskelbtas tuo metu, kai kitų šalių oro bendrovės ir vyriausybės švelnina griežtas taisykles, paskelbtas reaguojant į 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas Jungtinėse Valstijose.

Dabar JAV teritorinio saugumo departamentas leidžia keleiviams įsinešti į lėktuvus kai kurių skysčių, tokių kaip kūdikių maistas ar vaistai – „pagrįstus kiekius, viršijančius tris uncijas (85 gramus)“ – jeigu jie iš anksto deklaruojami.

Europos Sąjungoje į lėktuvo saloną leidžiama įsinešti iki litro „skysčių, dantų pastos, kosmetikos kremų (ir) gelių“ – su sąlyga, kad jie laikomi skaidriuose maišeliuose ir yra paskirstyti mažesnėse talpose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų