Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Meksikos įlankoje sprogo dar viena naftos platforma (atnaujinta 20.51 val.)

Ketvirtadienį vienoje naftos platformoje Meksikos įlankoje dėl nenustatytų priežasčių įvyko sprogimas, pranešė „Associated Press“, remdamasi JAV Pakrančių apaugos tarnyba.
Naftos platforma Meksikos įlankoje
Naftos platforma Meksikos įlankoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmasis apie sprogimą naftos platformoje pranešė pro šalį skridusio privataus sraigtasparnio ekipažas. Sprogimas užfiksuotas ketvirtadienį apie 9.30 val. vietos (16.30 val. Lietuvos) laiku. Kaip pranešama, nelaimės vietoje sklinda dūmai. Į platformą nusiųsti septyni gelbėtojų sraigtasparniai, du lėktuvai ir keturi laivai.

Luizianos valstijoje transliuojančios televizijos stoties WDSU duomenimis, sprogusi naftos platforma priklauso Hjustone įsikūrusiai kompanijai „Mariner Energy“. Sprogimo metu, kaip praneša šis televizijos kanalas, naftos platformoje buvo 13 žmonių. Po sprogimo jie atsidūrė vandenyje. Vienas iš jų laikomas dingęs be žinios. CNN praneša, kad visus platformoje dirbusius žmones pavyko aptikti, tačiau dar ne visi jie ištraukti iš vandens.

Kaip pranešama, nelaimės vietoje sklinda dūmai. Į platformą nusiųsti septyni gelbėtojų sraigtasparniai, du lėktuvai ir keturi laivai.JAV Pakrančių apsaugos tarnybos duomenimis, platforma, kurioje nugriaudėjo sprogimas, įrengta už 130 km į pietus nuo Vermiliono įlankos Luizianos pakrantėje. Kaip pažymi „Associated Press“, tai yra netoli „British Petroleum“ naftos platformos „Deepwater Horizon“, kurios sprogimas sukėlė didžiausią ekologinę katastrofą JAV istorijoje.

Papildyta 20.51 val. Kompanija „Mariner Energy“ pranešė, kad sprogimas nesukėlė naftos išsiliejimo. Pasak jos atstovų, tokia išvada padaryta išžvalgius naftos platformą ir jos apylinkes iš sraigtasparnio. Tiesa, kompanija pabrėžia, kad tai tik pirminiai duomenys, kuriuos dar teks patikrinti kitais būdais.

CNN praneša, kad kompanijos „Mariner Energy“ atstovai taip pat teigia, jog per sprogimą niekas nenukentėjo. Tačiau anksčiau skelbta, kad po sprogimo vandenyje atsidūrė 13 žmonių. Vėliau juos iš vandens išgriebė į nelaimės vietą atskubėję gelbėtojai. Vienas iš platformos darbininkų patyrė traumų.

„Mariner Energy“ taip pat pažymi, kad iš plaftormos teršalai neišsiliejo dar ir dėl to, kad pastaruoju metu joje nebuvo pumpuojama nafta. Tuo tarpu JAV Pakrančių apsaugos tarnyba tvirtina visiškai priešingai: jų duomenimis, „Mariner Energy“ platforma vykdė gręžimo darbus iki pat avarijos momento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos