Laivas „Farley Mowat“, dalyvaujantis kaliforninių jūrų kiaulių (Phocoena sinus) populiacijos apsaugos projekte, ketvirtadienį buvo užpultas Kalifornijos įlankoje. Greiteigiais kateriais atplaukę užpuolikai apmėtė aplinkosaugininkų laivą Molotovo kokteiliais ir leido į jį dideles raketas. Per šį incidentą buvo išdaužyta „Farley Mowat“ langų ir kilo gaisras, sakoma „Sea Shepherd“ pranešime.
Organizacijos patruliniai laivai užpuolami jau antrąkart per pastarąsias tris savaites. Sausio 9-ąją tuose pačiuose vandenyse buvo įvykdyta kita panaši ataka.
Per vėliausią incidentą „Farley Mowat“ buvo „įnirtingai puldinėjamas daugiau kaip 50-ies užpuolikų, apsimetančių žvejais“, nurodė JAV įsikūrusi žaliųjų organizacija.
„Sea Shepherd“ įgulos nariai gynėsi nuo užpuolikų naudodami gaisrinėmis žarnomis, o laive buvę Meksikos karinių jūrų pajėgų kariai ir federalinės policijos pareigūnai šaudė į orą ir jūrą, kad atgrasytų užpuolikus“, – sakoma pranešime.
„Farley Mowat“ įgulos narių nufilmuotame vaizdo įraše matyti agresyviai prie laivo priplaukiantys užpuolikai, svaidę daiktus, išdaužiusius keletą laivo langų.
„Sea Shepherd“ reguliariai patruliuoja kaliforninių jūrų kiaulių apsaugai įkurtame draustinyje Kalifornijos įlankoje.
Šie mažiausi pasaulyje delfinai jau yra beveik išnykę. Jų apsaugą remia tokios garsenybės kaip Holivudo žvaigždė Leonardo DiCaprio ir Meksikos milijardierius Carlosas Slimas.
Aplinkosaugininkai sako, kad daug jūrų kiaulių žūva įsipainiojusios į brakonierių tinklus, statomus gaudyti žuvims, ypač totoaboms (Totoaba macdonaldi). Šių žuvų išdžiovintos plaukiamosios pūslės Kinijoje laikomos delikatesu, o Azijoje viena žuvies pūslė gali kainuoti iki 10–20 tūkst. dolerių.