„Apie 70–100 žmonių dingo per nuošliaužą, įvykusią apie 4 val.“ vietos (antradienį 23 val. 30 min. Lietuvos) laiku Hpakanto kasykloje Kačinų valstijoje, sakė gelbėtojų komandos narys Ko Nyi.
„Išsiuntėme 25 sužeistus žmones į ligoninę, aptikome vieną žuvusįjį“, – pridūrė jis.
Maždaug 200 gelbėtojų ieškojo kūnų, o kai kurie valtimis ieškojo žuvusiųjų netoliese esančiame ežere, sakė Ko Nyi.
Vietos leidinys „Kachin News Group“ pranešė, kad per nuošliaužą žuvo 20 kalnakasių.
Mianmaro ugniagesių tarnyba nurodė, kad jos darbuotojai dalyvavo gelbėjimo darbuose, tačiau nepateikė informacijos dėl žuvusiųjų ar dingusiųjų be žinios.
Kiekvienais metais dešimtys žmonių žūva dirbdami itin pelningoje, bet menkai reguliuojamoje Mianmaro nefrito kasybos pramonėje.
Žmonių gyvybių nusinešančių nuošliaužų pasitaiko neretai, o aukomis dažnai tampa migrantai darbininkai iš neturtingų etninių bendruomenių, ieškantys nefrito likučių vietose, kur anksčiau kasybą vykdė didžiosios bendrovės.
Šiaurės Mianmaras turtingas gamtinių išteklių, tokių kaip nefritas, mediena, auksas ir gintaras. Pajamos iš kasybos ir miškų kirtimo padėjo finansuoti dešimtmečius besitęsiantį pilietinį konfliktą tarp etninių kačinų sukilėlių ir vyriausybės pajėgų.
Kova dėl kasyklų ir jų atnešamų pajamų kontrolės dažnai pragaištingai paveikia vietos civilius gyventojus.
Praėjusiais metais smarkios liūtys sukėlė didžiulę purvo nuošliaužą Hpakanto mieste, kur gelbėtojai ištraukė daugiau nei 160 kalnakasių kūnų.
Vasario mėnesį surengtas karinis perversmas taip pat faktiškai panaikino bet kokias pavojingos ir nereglamentuojamos industrijos reformas, kurias pradėjo nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi vyriausybė, teigiama šiais metais nevyriausybinės organizacijos „Global Witness“ paskelbtoje ataskaitoje.