Mianmaro chunta skyrė Aung San Suu Kyi dar šešerius metus nelaisvės už korupciją

Mianmaro chuntos teismas pirmadienį nuteisė nuverstą lyderę Aung San Suu Kyi kalėti dar šešerius metus už korupciją, pranešė su teismo procesu susipažinęs šaltinis.
Aung San Suu Kyi
Aung San Suu Kyi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis verdiktas reiškia, kad Aung San Suu Kyi turės iš viso praleisti už grotų 17 metų.

77-erių buvusi lyderė yra sulaikyta nuo praėjusių metų vasario 1 dienos, kai generolai per pučą nuvertė jos vyriausybę ir nutraukė trumpą demokratijos laikotarpį Pietryčių Azijos šalyje.

Vėliau Aung San Suu Kyi buvo pareikšti įvairūs kaltinimai, įskaitant kaltinimus tarnybinių paslapčių įstatymo pažeidimais, korupcija ir rinkimų rezultatų klastojimu. Jeigu ji bus pripažinta kalta dėl visų nusikaltimų, jai grės keli dešimtmečiai kalėjimo.

Pirmadienį Aung San Suu Kyi buvo nuteista „kalėti šešerius metus dėl antikorupcinių kaltinimų“, pranešė šaltinis, pageidavęs likti anonimas, nes neturėjo leidimo bendrauti su žiniasklaida.

Šaltinis pridūrė, kad teisiamoji atrodo gerai besijaučianti ir nepadarė jokio pareiškimo apie naujausią verdiktą.

Su chuntos atstovu spaudai nepavyko susisiekti.

Nobelio taikos premijos laureatei anksčiau jau buvo skirti 11 metai nelaisvės už korupciją, telekomunikacijų įstatymo pažeidimus, kurstymą protestuoti prieš kariuomenę ir COVID-19 taisyklių pažeidimą.

Žurnalistams uždrausta dalyvauti teismo posėdžiuose, o Aung San Suu Kyi advokatams neleidžiama bendrauti su žiniasklaida.

Perversmas sukėlė Mianmare plataus masto protestus ir neramumus, taip pat atnaujino kautynes su įsitvirtinusiomis etninių sukilėlių grupuotėmis.

Pasak analitikų, kovai su chunta taip pat susiformavo dešimtys „liaudies gynybos pajėgų“ būrių, savo veiksmingumu nustebinusių kariuomenę.

Vietos stebėtojų duomenimis, per chuntos susidorojimo kampaniją žuvo jau daugiau kaip 2 tūkst. civilių gyventojų, dar apie 17 tūkst. žmonių buvo sulaikyti.

Jungtinės Valstijos pirmadienį „nepagarba teisingumui ir teisės viršenybei“ pavadino naujausią verdiktą Aung San Suu Kyi byloje.

„Birmos karinio režimo įvykdytas neteisėtas Aung San Suu Kyi areštas, jos nuteisimas ir nuosprendžio jai paskelbimas yra nepagarba teisingumui ir teisės viršenybei“, – sakė Valstybės departamento atstovas, pavartojęs ankstesnį šalies pavadinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų