Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mianmaro lyderė Aung San Suu Kyi išreiškė apgailestavimą dėl smurto Rachinų valstijoje

Mianmaro faktinė lyderė Aung San Suu Kyi antradienį pareiškė „smarkiai išgyvenanti“ dėl „visų žmonių“, kenčiančių dėl Rachinų valstiją krečiančio konflikto, ir tokiu būdu pirmąkart pakomentavo šią krizę bei paminėjo musulmoniškos etninės grupės narius, priverstus bėgti iš šalies dėl smurto.
Rohinjai
Rohinjai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Esame susirūpinę, girdėdami, kad tam tikras skaičius musulmonių pabėgo iš (tų) teritorijų į Bangladešą“, – Aung San Suu Kyi sakė per tiesioginę televizijos transliaciją. Ji taip pat pasmerkė bet kokius „žmogaus teisių pažeidimus“, galėjusius paaštrinti šią krizę.

Aung San Suu Kyi pabrėžė, kad Mianmaras pasiruošęs „bet kuriuo metu“ svarstyti apie 410 tūkst. musulmonų rohinjų, priverstų bėgti iš šalies dėl praeitą mėnesį paaštrėjusio smurto, statusą ir padėti sugrįžti asmenims, pripažintiems turinčiais teisę gyventi šalyje.

„Esame pasiruošę bet kuriuo metu pradėti tikrinimo procesą“, – pareiškė ji, bet nepažadėjo, kad teisė sugrįžti būtų suteikta visiems pabėgėliams.

Mianmaro vyriausybė sekmadienį užsiminė, kad nepriims atgal visų sieną kirtusių pabėgėlių, ir apkaltino juos ryšiais su kovotojais, kurių reidai prieš policijos postus rugpjūčio mėnesį išprovokavo atsakomąją kariuomenės kampaniją.

Dėl Mianmaro armijos kampanijos prieš rohinjus, reagavus į rohinjų kovotojų rugpjūčio 25 dieną surengtas atakas, per sieną į Bangladešą per mažiau nei tris savaites pabėgo beveik 390 tūkst. rohinjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais