Pasak jo, didžiausia bėda buvo ne pati kampanija, bet tai, kaip ji buvo atlikta. „Turėjome parodyti daugiau kantrybės“, – liūdnai atsidusęs tarė M.Gorbačiovas.
„Visi tie incidentai su parduotuvių uždarinėjimu, ypač Maskvoje. Visos tos eilės. Padidėjusi nelegali gamyba. Cukrus dingo iš parduotuvių“, – atsiminė kampanijos prieš alkoholizmą eigą buvęs komunistų vadas.
„Rusijos visuomenės išblaivinimas negalėjo įvykti vienu kirčiu. Tai turi trukti metus. Ir kova turi būti negailestinga ir nuolatinė. Turėjome nestabdyti prekybos iškart, taip atverdami kelius naminės gamintojams“, – apgailestavo M.Gorbačiovas.
„Turėjome viską daryti iš lėto, o ne iškart nukirsdami galvą“, – vaizdingai pasakojo jis. Kampanija, kurią M.Gorbačiovas pradėjo tik atėjęs į valdžią, truko dvejus metus ir pasiekė savo rezultatų. Sumažėjo mirtingumas ir alkoholizmu sergančiųjų skaičius.
„Kai keliavau po šalį, aiškiai matydavau: moterys mane supranta, o vyrai man priešinasi. Viskas buvo aišku“, – dėstė jis. Pasak jo, kabineto vadovas Nikolajus Ryžkovas tuo metu rovėsi nuo galvos plaukus ir verkė, kad valstybė praranda didelius pinigus.
Kai keliavau po šalį, aiškiai matydavau: moterys mane supranta, o vyrai man priešinasi. Viskas buvo aišku, – dėstė jis.
Būtent pasipriešinimas Kremliaus viduje privertė M.Gorbačiovą nutraukti kampaniją. Naujausios Ekonominio bendradarbiavimo ir vystymosi organizacijos apklausos rodo, kad Rusija po trisdešimties metų vėl grįžo į daugiausia problemų su alkoholiu turinčios valstybės sostą.
30 procentų mirčių Rusijoje šiuo metu susiję su alkoholio vartojimu. Taip pat šalis pirmauja pagal alkoholį vartojančio jaunimo ir nepilnamečių skaičių. Šį faktą savo metinėje kalboje pabrėžė netgi prastų naujienų vengiantis Rusijos lyderis Vladimiras Putinas.