„Asmeniškai aš palankiai žiūriu į tarptautinį tribunolą, kuriame būtų teisiami nusikaltimus aplinkai padarę asmenys, ir verslo, ir valstybių ar vyriausybių vadovai“, – kalbėjo 81-erių metų Nobelio taikos premijos laureatas interviu dienraščiui.
Pietiniame Prancūzijos Marselio mieste nuo pirmadienio vykstančiame Šeštajame pasauliniame vandens forume dalyvaujantis M.Gorbačiovas nuo 1993 metų vadovauja ekologinei tarptautinei lobistinei Žaliojo kryžiaus organizacijai.
Pasak M.Gorbačiovo, jo vadovaujama organizacija po 1986 metų Černobylio ir 2011 metų Fukušimos atominių jėgainių katastrofų pasisako už palaipsnį branduolinės energijos atsisakymą ne tik kariniams, bet ir visuomenės poreikiams tenkinti.
„Aš skirstau į „prieš“ ir „po“ Černobylio“, – prisipažino jis, kalbėdamas apie 1986 metais įvykusį sprogimą Ukrainos branduoliniame reaktoriuje, po kurio išsiveržęs radiacijos debesis nuslinko per vakarinę Sovietų Sąjungą ir pasiekė didžiąją dalį Europos.
M.Gorbačiovas sakė, jog jį nustebino sunkumai, su kuriais susidūrė Japonija, likviduodama Fukušimos avarijos padarinius.
„Japonai ir šiandien dar kovoja su sunkumais“, – pridūrė jis.