47 metų eksprezidentas, kuris tapo Tarptautinės konsultacinės reformų tarybos vadovu, padės įgyventi Ukrainoje gerąją praktiką ir sieks didesnio pasaulio palaikymo tai šaliai.
„Michailas taps Ukrainos atstovu užsienyje ir tuo pačiu tarptautinės bendruomenės atstovu Ukrainoje“, – sakoma P.Porošenkos pranešime.
Tuo tarpu M.Saakašvilis pareiškė, kad ukrainiečiai nusipelnė geresnės ateities be korupcijos ir neteisingumo.
Mes nelaimėsime, jeigu jau šiandien nekursime naujos Ukrainos ir nevykdysime naujų reformų
„Mes nelaimėsime, jeigu jau šiandien nekursime naujos Ukrainos ir nevykdysime naujų reformų“, – sakoma jo pranešime.
Šis charizmatiškas lyderis atėjo į valdžią Gruzijoje per 2003 metų Rožių revoliuciją, nuvertusią ankstesnį prezidentą Eduardą Ševardnadzę, buvusį Sovietų Sąjungos užsienio reikalų ministrą.
M.Saakašvilis buvo giriamas, kad per savo vadovavimo dešimtmetį vykdė šalį modernizavusias reformas, kurios nutolino Gruziją nuo ekonominio žlugimo slenksčio ir triuškino įsišaknijusią korupciją. Tačiau buvęs lyderis taip pat buvo kritikuojamas dėl šalies pralaimėjimo trumpame kare su Rusija 2008 metų rugpjūtį.
M.Saakašvilis sakė, kad Ukrainos pareigūnai anksčiau jam siūlė užimti Kovos su korupcija biuro vadovo postą, bet jis nesutiko, nes nenorėjo dėl to atsisakyti Gruzijos pilietybės.
Jau keli užsieniečiai užėmė svarbius postus Ukrainos vyriausybėje.
Lietuvoje gimęs Aivaras Abromavičius buvo paskirtas ekonomikos plėtros ir prekybos ministru, o Jungtinėse Valstijose gimusi Natalija Jaresko tapo finansų ministre.
Tuo tarpu Gruzijos pilietis Aleksandras Kvitašvilis buvo paskirtas sveikatos apsaugos ministru.
Ukrainos, kuri nuo pernai balandžio kovoja su prorusiškais separatistais šalies rytuose, ekonomika yra patekusi į itin sunkią padėtį.
Agentūra „Fitch“ penktadienį dar viena pakopa pablogino Ukrainos kreditavimo reitingą, argumentuodama, kad padidėjo šalies nemokumo tikimybė.