Nuo šiol į organizacijos „taškus“ atvykstantys pagalbos prašytojai turi parodyti vokišką pasą – tik tokiu atveju jiems išskiriama maisto produktų.
Maisto bankas „Essener Tafel“ tokias priemones pavadino laikinomis ir reikalingomis, nes pastaraisiais metais 75 proc. organizacijos paskirstomus maisto produktus gaunančių žmonių yra užsienio valstybių, o ne Vokietijos piliečiai.
Organizacija teigia padedanti maždaug 16 tūkst. skurstančių žmonių Eseno mieste, kuris įsikūręs vakarinėje pramoninėje Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje.
Reakcija į „Essener Tafel“ sprendimą buvo audringa. Vandalai ant kelių šios organizacijos autobusiukų išrašė žodį „naciai“.
Reakcija į „Essener Tafel“ sprendimą buvo audringa. Vandalai ant kelių šios organizacijos autobusiukų išrašė žodį „naciai“.
„Paslaugos neturėtų būti teikiamos remiantis tokiu kategorizavimu. Tai nėra gerai. Tačiau tai taip pat parodo, koks didelis spaudimas jaučiamas ir kiek daug žmonių yra labai reiklūs. Todėl tikiuosi, kad bus surasti geri sprendimai, kurie neišskiria nė vienos visuomenės grupės“, – pareiškė A.Merkel.
Į Vokietiją per 2015–2016 m. migrantų krizę atvyko apie 1,2 mln. prieglobsčio prašytojų. Daugiau nei pusė jų atvyko iš karų nuniokotų Sirijos, Irako ir Afganistano, o toks antplūdis prieš pernykščius rinkimus padidino kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) populiarumą.
Ši partija puolė ginti „Essener Tafel“ sprendimą paramą skirti tik Vokietijos piliečiams. Feisbuke AfD paironizavo: „Jei kovoji, esi nacis.“
Kaip ir šimtai kitų maisto bankų Vokietijoje „Essener Tafel“ surenka tonas maisto produktų, kurie dar galioja, bet jau yra paruošti išmetimui, ir išdalija juos skurstantiesiems.
Labdaros organizacijos vadovai jau sutarė per neeilinį pasitarimą nuspręsti, ką toliau daryti – ar atsisakyti naujos tvarkos, ar ją palikti. Vis dėlto bent jau „Essenet Tafel“ vadovas Jörgas Sartoras piktas.
„Krūva politikų dabar mus smerkia, bet jie nėra gerai informuoti. Jie galėtų susikeisti su mumis vietomis ir mums padėti, o tada jau reikšti nuomones. Mūsų darbuotojus kritika be galo vargina, aš beveik pasiruošęs trauktis“, – kalbėjo J.Sartoras.
Anksčiau jis teigė, kad suvaržymai niekaip nesusiję su ksenofobija – esą organizacija tenori elgtis sąžiningai, nes pastaraisiais metais skurstančios senyvos moterys ir vienišos mamos tiesiog nebedrįsta prašyti paramos maistu.
Vokietijos nacionalinės migracijos agentūros BAMF duomenimis, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje nagrinėjimui priimta daugiausia prašymų suteikti prieglobstį.