JAV iždo departamentas sankcijas pritaikė Mianmaro energetikos ministrui Myo Myint Oo ir dviem svarbiausiems valstybinės „Myanmar Oil and Gas Enterprise“ (MOGE) įmonės pareigūnams.
Jis taip pat paskelbė sankcijas Mianmaro karinių oro pajėgų vadovui Htun Aungui, buvusiam kariuomenės pareigūnui Hla Swe, kuris, Iždo departamento teigimu, tiekia ginklus režimą palaikančioms kovotojų grupuotėms, ir Htoo Htwe Tay Za, verslininko Tay Za, kurio didelė įmonė „Htoo Group“ glaudžiai bendradarbiauja su Mianmaro kariuomene, dukrai.
Be to, Iždo departamentas pritaikė sankcijas kariuomenės kontroliuojamai Sąjungos rinkimų komisijai ir dviem valstybinėms kasybos bendrovėms.
Sankcijos, paskelbtos kartu su panašiais Kanados ir Britanijos veiksmais, buvo įvestos po to, kai Mianmaro chunta suabejojo savo paskelbtu planu surengti naujus rinkimus ir pareiškė, kad šalis „negrįžo į normalią padėtį“.
Chuntos priešininkai, įskaitant prieš perversmą nusistačiusias „Liaudies gynybos pajėgas“ (PDF) ir šešėlinę vyriausybę, bandė užgrobti „valstybės valdžią, pasitelkdami neramumus ir smurtą“, antradienį pareiškė Nacionalinė gynybos ir saugumo taryba, kurioje dominuoja kariškiai.
Pareiškime teigiama, kad „tie, kurie nori visiškai sunaikinti valstybę, tęsia savo veiklą“.
2021 metų vasario 1 dieną kariuomenė užgrobė valdžią, nuvertė demokratiškai išrinktą vyriausybę, nušalino nuo pareigų prezidentą Win Myint ir valstybės patarėją Aung San Suu Kyi.
„Per pastaruosius dvejus metus kariuomenė ir toliau naudojo smurtą ir priespaudą, kad atimtų iš Birmos žmonių galimybę patiems išsirinkti savo vadovus“, – teigė JAV iždo departamentas, pavartojęs buvusį oficialų šalies pavadinimą.
Chunta „naudojo savo karinius orlaivius, ypač remiama Rusijos, bombardavimams iš oro ir kitiems išpuoliams prieš demokratines jėgas vykdyti, kartu žudydama ir perkeldama civilius gyventojus“, sakoma pranešime.