„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Minint Honkongo grąžinimo 20-metį Kinija demonstravo karinius raumenis

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį Honkonge apžiūrėjo karinius dalinius, Pekinui pabrėžtinai demonstruojant savo valdžią buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje, grąžintoje prieš 20 metų.
Xi Jinpingas lankėsi Honkonge
Minint Honkongo gražinimo 20-metį Kinija demonstravo karinius raumenis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per vizitą Liaudies išvadavimo armijos Xi Jinpingas atviru visureigiu važiavo šalia aerodrome išsirikiavusių karių. Jis šūktelėjo „Sveikinu jus visus, draugai!“, važiuodamas šalia 3 100 karių, išrikiuotų dviem dešimtimis būrių.

Už karių buvo sustatyti šarvuotieji transporteriai, pėstininkų kovos mašinos, sraigtasparniai ir kitokia karinė technika.

Šis paradas buvo retas Kinijos karinės galios demonstravimas Honkonge, kur kariškiai paprastai būna mažai pastebimi.

Per 10 minučių trukusią apžiūrą Šek Kongo oro pajėgų bazėje Xi Jinpingas, kuris taip pat yra Centrinės karinės komisijos pirmininkas, vilkėjo Mao Zedongo stiliaus juodą, iki pat apykaklės susagstytą švarką, nors diena buvo karšta. Šis renginys buvo dalis iškilmių, skirtų Honkongo grąžinimo Kinijai oficialaus perdavimo 20-osioms metinėms paminėti.

VIDEO: Minint Honkongo grąžinimo 20-metį Kinijos prezidentas apžiūrėjo karinius dalinius

Didžioji Britanija šio Azijos finansų centro kontrolę Pekinui perdavė 1997 metų liepos 1 dieną.

Honkongui buvo palikta teisė savarankiškai tvarkyti daugumą savo reikalų pagal principą „viena šalis, dvi sistemos“. Vis dėlto Pekinas sprendžia su šia teritorija susijusius gynybos ir užsienio politikos klausimus. Honkonge dislokuojamos Kinijos ginkluotosios pajėgos siunčiamos iš žemyninės dalies.

Kinijos kariuomenės štabas Honkonge įsikūręs buvusioje britų karinėje bazėje miesto centre. Jo apylinkėse taip pat yra kitų karinių objektų, bet kariai iš bazių paprastai nebūna išleidžiami.

Kinijos kariuomenės štabas Honkonge įsikūręs buvusioje britų karinėje bazėje miesto centre. Jo apylinkėse taip pat yra kitų karinių objektų, bet kariai iš bazių paprastai nebūna išleidžiami.

Per trijų dienų Xi Jinpingo vizitą taip pat bus inauguruota naujoji Honkongo vadovė Carrie Lam. Ši ceremonija vyks šeštadienį.

Ruošiantis prezidento vizitui buvo sustiprintos saugumo priemonės, valdžiai baiminantis galimų protestų.

Apie 26 žmonės, tarp jų jaunas aktyvistų lyderis Joshua Wongas, buvo suimti po trečiadienį surengtos demonstracijos, bet penktadienį jie buvo paleisti už užstatą. Pareigūnai penktadienį sakė, kad aktyvistams jokie kaltinimai nepateikti, bet rugsėjį jie turės prisistatyti policijai.

Aktyvistai buvo užsilipę ant didžiulės gėlės pavidalo skulptūros, Pekino padovanotos Honkongui. Ji yra netoli viešbučio, kuriame apsistojo prezidentas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Xi Jinpingas Honkonge
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Xi Jinpingas Honkonge

Demokratijos šalininkai baiminasi, kad Pekinas didina savo valdžią Honkonge ir varžo šiai teritorijai suteiktą plačią autonomiją. JAV pareigūnai irgi sakė nerimaujantys, kad Kinijos komunistiniai lyderiai nesilaiko savo įsipareigojimų pagal Honkongo perėmimo sutartį.

„Žvelgiant į likusius 30 metų, (kol galios principas) „Viena šalis, dvi sistemos“, negalime leisti Honkongas nueitų nevykusio Pekino autoritarizmo keliu“, – sakoma JAV respublikono senatoriaus Marco Rubio, Kongreso vykdomosios komisijos Kinijos reikalams pirmininko, pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs