Ministras tai pareiškė šeštadienį, kai Anglijoje pagaliau leista atsidaryti anglų taip mylimoms aludėms bei likusiai maitinimo ir apgyvenimo sektoriaus daliai. Šis sektorius buvo uždarytas daugiau nei tris mėnesius.
Karantinas Britanijoje buvo vienas ilgiausių Europoje: oficialūs duomenys rodo, jog šalyje nuo koronaviruso mirė 44 131 žmogus. Daugiau aukų užfiksuota tik JAV ir Brazilijoje.
R.Sunakas pažymėjo, jog karantinas itin skausmingai paveikė Britaniją, nes vidaus vartojimui tenka maždaug du trečdaliai šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).
„Tai yra daugiau nei kitose šalyse, – laikraščiui „The Times“ sakė jis. – Todėl tokioje situacijoje ir dėl socialinio atstumo laikymosi mus tai ypatingai smarkiai paveikė.“
R.Sunakas taip pat išreiškė susirūpinimą, jog „koronaviruso bus paveikta ištisa žmonių karta“, ypač jauni žmonės, kuriems maitinimo ir apgyvendinimo sektorius yra „kelias į darbo rinką“.
„Man tai yra susiję su socialiniu teisingumu, – sakė R. Sunakas. – Žmonės atsakingai elgiasi, tačiau galiausiai jeigu valgysime ne namie, padėsime apsaugoti šias darbo vietas. Tai nėra abstraktu.“
Tikras bedarbystės mastas Britanijoje paaiškės tik tuomet, kai rugpjūtį bus baigta įgyvendinti paramos į prastovą išleistiems darbuotojams programa. Šiuo metu Britanijos valdžia daugumai žmonių kompensuoja 80 proc. atlyginimo. Tačiau jau dabar turimi kreipimosi dėl bedarbio pašalpos duomenys rodo, jog per tris mėnesius iki gegužės tokių prašymų padaugėjo net 126 proc. iki 2,8 milijono.