Berlynas daug metų blokavo ginklų sutartis su Rijadu.
Lėktuvus „Eurofighter“ drauge sukūrė Vokietija, Didžioji Britanija, Italija ir Ispanija, ir kiekviena šių šalių gali vetuoti kontraktus. Vokietija nuo 2018 metų blokuoja vieną susitarimą, kurio siekia Londonas.
„Mes, kaip Vokietijos federalinė vyriausybė, nematome savęs nepritariančios britų sumetimams dėl kitų „Eurofighter“ [pardavimų]", – lankydamasi Izraelyje žurnalistams sakė A. Baerbock.
Savo vizito metu ji akcentavo Saudo Arabijos vaidmenį sprendžiant Vidurinių Rytų saugumo krizę spalio 7-ąją kilus Izraelio ir palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ karui.
Ginklų pardavimą Rijadui Berlynas blokuoja nuo žurnalisto disidento Jamalo Khashoggi (Džamalo Chašogdžio) nužudymo Saudo Arabijos konsulate Stambule 2018 metais.
Be kitų dalykų, blokuojamas susitarimas dėl 48 lėktuvų „Eurofighter“, pasirašytas Saudo Arabijos sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano (Mohamedo bin Salmano) Londone.
A. Baerbock pažymėjo, kad Saudo Arabija ir Izraelis kilus karui neatsisakė savo politikos normalizuoti santykius.
„Tai pabrėžia faktas, kad Saudo Arabija dabar perima [Jemeno] husių į Izraelį leidžiamas raketas, ir mes už tai dėkingi, – sakė ji. – Tai, kad Saudo [Arabijos] oro pajėgos šioje situacijoje taip pat naudoja [lėktuvus] „Eurofighter“, yra vieša paslaptis.“
„Saudo Arabija reikšmingai prisideda prie Izraelio saugumo, net šiomis dienomis, ir tai padeda mažinti gaisro [visame] regione riziką“, – pridūrė Vokietijos diplomatijos vadovė.