„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mirties nuo AIDS atvejų per dešimtmetį sumažėjo trečdaliu

Su AIDS siejamų mirties atvejų ir naujų užsikrėtimo ŽIV atvejų visame pasaulyje per dešimtmetį sumažėjo daugiau kaip trečdaliu, trečiadienį paskelbė Jungtinės Tautos (JT), kurios išreiškė viltį dėl šios žudančios ligos išnaikinimo.
Žvakės V.Kudirkos aikštėje degė kovos su AIDS dienos proga.
Pasaulinė kovos su AIDS diena. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasaulinėmis pastangomis kovoti su šia pandemija buvo pasiekta didžiulių laimėjimų, tačiau kova dar toli gražu nebaigta – visame pasaulyje gyvena 35 mln. žmonių su ŽIV, sakė UNAIDS vadovas Michelis Sidibe.

„Nutraukti AIDS epidemiją įmanoma, – sakė jis. – Tyrime trapią penkerių metų galimybę pasinaudoti sparčiai pasiektais rezultatais. Ateinantys penkeri metai nulems kitus 15“.

Pandemijos įvertinime, kurį paskelbė prieš 20-ąją, liepos 20-25 dienomis Australijoje vyksiančią Tarptautinę AIDS konferenciją, minėta JT agentūra nurodo, kad su AIDS siejamų mirties atvejų 2013 metais sumažėjo iki 1,5 mln. – nuo 1,7 mln. ankstesniais metais.

Visame pasaulyje, kaip nurodoma ataskaitoje, 2013-aisiais su ŽIV gyveno 35 mln. žmonių.

Tai didžiausias metinis sumažėjimas nuo piko 2004-2005 metais. Be to, tai žymi 35 proc. sumažėjimą nuo 2,4 mln. mirties atvejų 2004-aisiais ir 2005-aisiais.

Be to, naujų užsikrėtimo atvejų sumažėjo iki 2,1 mln. praėjusiais metais – 38-iais proc., palyginti su 3,4 mln. užsikrėtimo atvejų 2001 metais.

Visame pasaulyje, kaip nurodoma ataskaitoje, 2013-aisiais su ŽIV gyveno 35 mln. žmonių – daugiau nei 34,6 mln. 2012-aisiais.

Iš tų, kurie yra užsikrėtę, „19 mln. nežino savo ŽIV teigiamo statuso“, sakė M.Sidibe.

Labiausiai paveikta pasaulio valstybė yra Pietų Afrikos Respublika (PAR), o antroje vietoje šiuo požiūriu yra Nigerija.

Afrika išlieka labiausiai paveiktas žemynas – joje 2013-aisiais mirė 1,1 mln. žmonių, naujai ŽIV užsikrėtė 1,5 mln., o iš viso žmonių su ŽIV yra 24,7 milijono.

Labiausiai paveikta pasaulio valstybė yra Pietų Afrikos Respublika (PAR), o antroje vietoje šiuo požiūriu yra Nigerija.

UNAIDS pažymėjo, kad Afrikoje į pietus nuo Sacharos didelė problema lieka prieiga prie prezervatyvų, kurių per metus vienam lytiškai aktyviam žmogui tenka vos aštuoni.

Azijoje didžiausią susirūpinimą kelia Indija ir Indonezija. Pastarojoje užsikrėtimo atvejų nuo 2005 metų padaugėjo 48 procentais. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs