„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mirtini protestai Venesueloje: jau žuvę apie 20 žmonių

Per tris antivyriausybinių protestų savaites Venesueloje žuvusių žmonių skaičius penktadienį pašoko iki 20: Karakase per susirėmimus ir plėšikavimą žuvo 12 žmonių.
Protestas Venesueloje
Protestas Venesueloje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Venesuela Protestas

Policija ir vyriausybės šalininkai sostinės rytuose, vakaruose ir pietuose susirėmė su protestuotojais, reikalaujančiais prezidento Nicolas Maduro nušalinimo, pranešė liudininkai.

„Buvo kaip kare“, – sakė 33 metų statybininkas Carlosas Yanezas, gyvenantis pietvakariniame sostinės El Valjės rajone.

„Policija leido ašarines dujas, ginkluoti civiliai šaudė į pastatus. Mano šeima ir aš puolėm ant grindų. Buvo baisu“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Šiame rajone žuvo 11 žmonių, pranešė pareigūnai. Nurodoma, kad aštuonis tų žmonių nutrenkė elektra, kai jie kilus chaosui bandė apiplėšti kepyklą. Kiti buvo nušauti.

Penktadienį sutemus apie tolesnius protestus ir neramumus buvo pranešta iš rytinės Karakaso dalies ir Makuto kaimyninėje Vargaso valstijoje.

Karakaso Palo Verdės rajone, kur buvo įrengtos degančios barikados iš šiukšlių, policija minias vaikė ašarinėmis dujomis. Ginkluoti vyrai ant motociklų taip pat kėlė paniką, sakė liudininkai.

Maduro įžvelgia JAV sąmokslą

Opozicija kaltina vyriausybę siunčiant prieš ją ginkluotų banditų gaujas ir šaukia naujus protestus šeštadienį ir pirmadienį.

Šeštadienį planuojama visoje Venesueloje tylomis eiti prie katalikų katedrų, o pirmadienį – blokuoti kelius ir sustabdyti šalį.

Protestuotojai kaltina N.Maduro – velionio Hugo Chavezo 1999 metais pradėtos kairiųjų „revoliucijos“ tęsėją – dėl ekonominės krizės, kai labai trūksta maisto, vaistų ir kitų pagrindinių prekių.

N.Maduro sako, kad protestai prieš jį yra JAV remiamo sąmokslo įvykdyti perversmą dalis.

Ketvirtadienį jis sakė, kad opozicija sutiko su naujomis derybomis, bet jo oponentai tai paneigė ir sakė, jog vienintelis kelias į priekį yra sušaukti rinkimus.

Spaudimas prezidentui didėja nuo 2014 metų, krintančioms naftos kainoms nusmukdžius kažkada klestėjusią Venesuelos ekonomiką.

Kaip rodo „Venebarometro“ apklausos, septyni iš 10 venesueliečių nepritaria N.Maduro, kurio kadencija turi baigtis tik 2019 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs