Mitingo Kalifornijoje dalyviai reikalavo teisingumo dėl policijos nušauto juodaodžio

Policininkų prieš beveik dvi savaites nušauto Stephono Clarko šeima šeštadienį prisidėjo prie šimtų žmonių, mitinge Sakramente raginusių Kalifornijos sostinę neleisti išblėsti jo atminimui ir raginimams reformuoti policiją.
Mitingo Kalifornijoje dalyviai reikalavo teisingumo
Mitingo Kalifornijoje dalyviai reikalavo teisingumo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

S.Clarką, 22 metų neginkluotą juodaodį, du Sakramento policininkai kovo 18 dieną nušovė reaguodami į vėlai vakare gautą skambutį, kad kažkas daužo automobilio langus. Prieš šaudami pareigūnai šaukė, kad įtariamasis turi ginklą, bet vėliau pasirodė, kad tai buvo tik mobilusis telefonas.

S.Clarko sužadėtinė Salena Manni ant scenos stovėjo su jo dviem mažais sūnumis, senele ir dėde.

„Viskas, ko jis norėjo, buvo vėl pamatyti savo sūnus, deja, jis nebegali (to padaryti)", – sakė S.Clarko dėdė Curtisas Gordonas, kuris sūnėną matė kelios valandos prieš jo mirtį.

Mitingą organizavo Sakramente gyvenantis buvęs NBA žaidėjas Mattas Barnesas, kuris pažadėjo įsteigti stipendijų fondą policijos nužudytų juodaodžių vyrų vaikams.

M.Barnesas akcentavo raginimus pateikti kaltinimus dviem S.Clarką nušovusiems pareigūnams, kurie yra išleisti atostogų.

„Tai daugiau nei spalva, kalbama apie tai, kas teisinga ir neteisinga, – sakė jis. – Jūs bandote pasakyti man, kad galiu ką nors nužudyti ir gauti apmokamų atostogų?“

Taiki demonstracija viename miesto centro parkų, kurioje dalyvavo 200–300 žmonių, buvo surengta kitą dieną po to, kai privačiai atliktas skrodimas parodė, kad S.Clarkas buvo nušautas iš nugaros. Skrodimo išvadas paskelbė šeima.

Policijos departamentas nurodė dar negavęs iš apygardos koronerio oficialios skrodimo ataskaitos.

Aktyvistai ir religiniai lyderiai reikalavo teisingumo ne tik dėl S.Clarko, bet ir dėl visų policijos nužudytų juodaodžių vyrų. Mitinge taip pat kalbėjo 2016 metais Sakramento policijos nužudyto Josepho Manno šeimos nariai. Policijos priežiūros komisijos pirmininkas ragino dalyvius tęsti kampaniją, dalyvauti susitikimuose ir siekti sistemos permainų.

Bendruomenių lyderiai ragino miestą parodyti pavyzdį šaliai.

„Šis miestelis gali parodyti šaliai mūsų didelę širdį“, – sakė pastorius Kevinas Rossas.

Kitą dieną po S.Clarko žūties policija išplatino pranešimą spaudai, kuriame sakoma, kad S.Clarką nušovę pareigūnai „matė priešais stovintį įtariamąjį, žengiantį į priekį ištiestomis rankomis, rankose laikantį kažkokį daiktą“.

Policijos nufilmuotoje medžiagoje aiškiai nematyti visko, kas įvyko persekiojamam C.Clarkui įbėgus į kiemą už jo senelės namo. Iš pradžių S.Clarkas judėjo link pareigūnų, kurie dirsčiojo iš už namo kampo, bet neaišku, ar jis buvo atsisukęs į juos ir ar žinojo, kad jie ten yra, kai jie sušuko „ginklas, ginklas, ginklas“ ir pradėjo į jį šaudyti.

Po 20 šūvių pareigūnai jį pašaukė, tikriausiai manydami, kad jis dar gali būti gyvas ir ginkluotas. Galiausiai jie priėjo ir nerado jokio ginklo, tik mobilųjį telefoną.

Gubernatorius Jerry Brownas, demokratas, S.Clarko žūtį pavadino tragiška ir sakė, kad ji „kelia virtinę labai rimtų klausimų“. Gubernatorius sakė pritariantis, kad šio incidento tyrimą prižiūrėtų valstijos generalinis prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų