Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Moderni, daugiatautė Britanija? Tikrai ne: rasės klausimo čia geriau nekelti

Jos vestuves džiaugsmingu dvasingumu nuspalvino gospelo choro giesmės, jos nuometą puošė išsiuvinėtos buvusių Didžiosios Britanijos kolonijų gėlės – retas vaizdas toje Didžiojoje Britanijoje, kokią daug kas įsivaizduoja – kurios visuomenėje draugiškai sugyvena baltieji princai ir princesės bei skirtingų rasių imigrantai ir įvairūs kitataučiai.
Įvairių rasių britai
Įvairių rasių britai / „The New York Times“/Andrew Testa nuotr.

O paskui ta vizija subyrėjo į šipulius.

Meghan Markle pasakojimas apie rasizmą karališkojoje šeimoje, kuriuo ji kiek daugiau nei prieš savaitę pasidalijo sėdėdama pintame krėsle vienoje Kalifornijos viloje, ne tik atvėrė naujų žaizdų Bekingemo rūmuose.

Jis taip pat iškėlė klausimą, ar karališkoji šeima ir visa šalis yra tokia svetinga juodaodžiams, kaip atrodė stebint 2018 metais vykusias M.Markle vestuves.

Šio interviu atgarsiai nuaidėjo visoje vadinamosios Sandraugos šeimoje – daugiausiai nebaltųjų gyvenamose buvusiose D. Britanijos kolonijose, kurias valdo karalienė Elžbieta II. Taip pat paskatino raginimus iš naujo įvertinti ryšius su monarchija, o Australijoje – ir visiškai nutraukti saitus su britų karūna.

Namuose, tarp britų, kurie tapatinasi su Meghan ir jos sūnumi Archie, maišytos rasės atstovais labai baltoje šeimoje, interviu sulaukė kitokio atgarsio – jis atkreipė dėmesį į lėtą rasinės tolerancijos pažangą šalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?