„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mohamedas ElBaradei prisaikdintas Egipto viceprezidentu

Žymus Egipto liberalių pažiūrų lyderis Mohamedas ElBaradei sekmadienį buvo prisaikdintas šalies viceprezidentu užsienio ryšiams, pranešė prezidentūra.
Viceprezidentu paskirtas Mohamedas Elbaradei (kairėje) prisiekia laikinojo Egipto prezidento Adli Mansouro akivaizdoje.
Viceprezidentu paskirtas Mohamedas Elbaradei (kairėje) prisiekia laikinojo Egipto prezidento Adli Mansouro akivaizdoje. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

M.ElBaradei, buvęs Jungtinių Tautų (JT) branduolinės priežiūros organizacijos TATENA vadovas, kuris yra apdovanotas Nobelio taikos premija, į šias pareigas buvo paskirtas po to, kai liepos 3 dieną kariškiai nuvertė islamiškoms jėgoms atstovavusį prezidentą Mohamedą Mursi.

Iš pradžių jį buvo ketinama paskirti vyriausybės vadovu, bet jo kandidatūrą atmetė ultrakonservatyvi salafitų partija „Al-Nur“.

Praėjusių metų pabaigoje M.ElBaradei buvo paskirtas vadovauti Nacionaliniam gelbėjimo frontui, kairiųjų ir liberalių grupių koalicijai, kuri susiformavo po to, kai lapkričio mėnesį M.Mursi pabandė išplėsti savo valdžios įgaliojimus.

Birželio mėnesį teismas nustatė, kad kaliniams tada padėjo Gazos Ruožą valdantis islamistų judėjimas „Hamas“ ir Libano šiitų judėjimas „Hizbollah“.

Egipto prokurorai apklausė M.Mursi dėl pabėgimo iš kalėjimo

Tyrėjai sekmadienį pradėjo apklausti Egipto nušalintąjį prezidentą M.Mursi ir jo Musulmonų brolijos narius dėl jų pabėgimo iš kalėjimo per 2011 metų sukilimą, sakė šaltiniai teismų sistemoje.

Tai buvo daroma vos kelios valandos po to, kai prokurorai gavo kriminalinių skundų dėl nušalintojo prezidento ir kitų aukšto rango islamiškų jėgų atstovų, tuo metu, kai naujasis premjeras planuoja tolesnes derybas dėl vyriausybės suformavimo.

Sekmadienį pradėtas tyrimas yra susijęs su M.Mursi ir dešimčių Musulmonų brolijos narių pabėgimu iš Natruno kalėjimo per sukilimą, kuris baigėsi tris dešimtmečius trukusio Hosni Mubarako valdymo nutraukimu.

Birželio mėnesį teismas nustatė, kad kaliniams tada padėjo Gazos Ruožą valdantis islamistų judėjimas „Hamas“ ir Libano šiitų judėjimas „Hizbollah“.

Valstybės saugumo prokuratūros tyrėjai M.Mursi apklausė neskelbiamoje vietoje, sakė šaltiniai.

M.Mursi, pirmasis laisvai išrinktas Egipto prezidentas, viešumoje nebuvo matomas nuo pat jį nuvertusio kariškių perversmo liepos 3 dieną. Perversmas buvo įvykdytas po milijonų egiptiečių protestų miestų gatvėse, kai buvo reikalaujama M.Mursi atsistatydinti.

Laikinieji šalies lyderiai sako, kad jis yra laikomas „saugioje vietoje, savo paties saugumui“.

Šeštadienį prokuratūra paskelbė, kad tiria skundus dėl M.Mursi, Musulmonų brolijos aukščiausiojo lyderio Mohamedo Badie bei kitų, ir aiškinasi, ar pradėti oficialų tyrimą.

Tarp tų skundų yra skundai dėl šnipinėjimo, kurstymo smurtauti ir kenkimo ekonomikai, tačiau prokuratūra nenurodė, kas skundus pateikė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs