Pasak R.Fico, antradienį jis buvo užkluptas įvykio, kuomet „neišsilavinęs paauglys su Ukrainos vėliava ant kostiumo“ nepaspaudė rankos Slovakijos prezidentui.
Jis pasipiktino, kad „antislovakiška ir antivyriausybinė žiniasklaida“ išreiškė stiprų palaikymą mokiniui už jo gestą ir liaupsino jį kaip pasipriešinimo pavyzdį.
„Kažkam čia reikia trijų antausių. Pradėčiau nuo antivalstybinės žiniasklaidos. O tada gyvenimo patirties. Jei būdamas mokinys pasiskųsdavau mamai, kad mokytojas tampo man už plaukų, mama suduodavo man dar du smūgius, nes mokytojas visada buvo vertas pagarbos ir tas, kuris sako tiesą“, – siautėjo Slovakijos premjeras.
R.Fico pridūrė, kad „Soroso žiniasklaida tiesioginiame eteryje ardo valstybę“. Jo įsitikinimu, niekas neturėtų žeminti valstybės ir jos vadovų komentuodamas moksleivio poelgį.
„Nebandysiu būti išmintingas ir nepasakysiu, ką daryčiau, jei mano švietimo ministras man surengtų tokį renginį, o vienas iš apdovanotų moksleivių nepaspaustų man, kaip vienam iš trijų aukščiausių valstybės pareigūnų, rankos.
Tačiau pirma jo paklausčiau, ar jis ėjo į vaikų darželį. Antra, ko jį išmokė tėvai. Trečia, būčiau paėmęs iš jo apdovanojimą ir pasiuntęs jį ten, kur jam ir priklauso, visų žiniasklaidos priemonių akivaizdoje. Ir galiausiai padėkočiau švietimo ministrui už bendradarbiavimą“, – pareiškė R.Fico.
Slovakijos premjeras pridūrė, kad P.Pellegrinis klydo sakydamas, jog gerbia mokinį, nes „čia nėra ką gerbti“.
S.Omanikas atsiėmė Vidurio Europos matematikos olimpiados bronzos apdovanojimą iš švietimo ministro Tomo Druckerio rankų.
Kai ministras pasiūlė vaikinui paspausti ranką šalia stovėjusiam prezidentui P.Pellegriniui, moksleivis atsisakė, nors prezidentas jau buvo ištiesęs ranką.
19-metis S.Omanikas savo atsisakymą paspausti ranką prezidentui paaiškino tuo, kad jam nederėtų spausti rankos, nes jis su juo visiškai nesutinka ir mano, kad politikas yra sukčius ir melagis, skelbia laikraštis „Dennik N“.