Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 03 04

Rusijos dezinformacija ir provokacijos Moldovoje – ko laukti artimiausioje ateityje?

Pasauliui stebint kulminaciją pasiekusią situaciją Bachmute, įtampa pasiekė kritinį tašką ne tik fronte Ukrainoje, bet ir už jos ribų. Kaimyninė Moldova jau nuo karo pradžios nuogąstauja, kad jos šalies suverenumas taps kitu Maskvos taikiniu.
Moldovos Rusijai palankios „Šor“ partijos pirmininko pavaduotoja Marina Tauber kalba per protestą prieš provakarietišką vyriausybę
Moldovos Rusijai palankios „Šor“ partijos pirmininko pavaduotoja Marina Tauber kalba per protestą prieš provakarietišką vyriausybę / „AP“/„Scanpix“

Praėjusių metų balandžio pabaigoje tokie autoritetingi Vakarų leidiniai kaip „The Times“ ir „Financial Times“, remdamiesi šaltiniais Ukrainos žvalgyboje skelbė, kad Rusijos vadovybė neva nusprendė gegužės 9 d. pulti Moldovą.

Buvo teigta, kad Rusija šioje šalyje nori pradėti įgyvendinti scenarijų, panašų į 2014 m. įvykdytą Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių užgrobimą – paskelbti separatistinės Uždniestrės nepriklausomybę, suorganizuoti sukilimą bei protestus Kišiniove ir taip užimti valdžią Moldovoje.

Neaišku, ar tai buvo reali grėsmė ar tik provokacija, bet planas nepavyko. Tačiau, vertinant pastaruosius įvykius, aišku tik viena – šio plano negalima atmesti.

Vasario mėnesį Moldovos prezidentė Maia Sandu paskelbė iš Ukrainos žvalgybos tarnybų sulaukusi informacijos apie Rusijos ketinimus įvykdyti valstybės perversmą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai