Už dokumento priėmimą nubalsavo 54 iš 68 dalyvavusių deputatų. Dabartinės proeuropietiškos prezidentės Maios Sandu (Majos Sandu) bendražygiai parlamente reikšdami protestą paliko posėdžių salę.
„Nepripažįstame Konstitucinio Teismo sprendimo, reiškiame nepasitikėjimą Konstitucinio Teismo teisėjais Dominica Manole, Liuba Sova ir Nicolae Rosca“, – nurodoma deklaracijoje.
„Parlamentas neleis užgrobti valdžios Konstitucinio Teismo teisėjams, kurių veiksmai apsunkino aštrią politinę ir konstitucinę krizę šalyje“, – priduriama dokumente.
Deklaracijoje teigiama, kad Moldova „yra užvaldyta antikonstitucinių trijų priesaiką pažeidusių Konstitucinio Teismo teisėjų veiksmų“, o jų nutartis vadinama „totalitarine“ ir „nedemokratiška“. Parlamentinė dauguma pareikalavo, kad KT sprendimą įvertintų tarptautiniai ekspertai, įskaitant Venecijos komisiją.
Pristatydamas deklaracijos projektą, deputatas Vasile Bolea iš I.Dodono vadovaujamos Socialistų partijos pažymėjo, kad „deklaracija yra politinio pobūdžio ir neturi teisinių pasekmių, tačiau parlamentas prie to dirbs“.
Praėjusią savaitę KT, į kurį kreipėsi prezidentė, nusprendė, kad yra pagrindas paleisti parlamentą, nes jis nesugebėjo per tris mėnesius suformuoti naujos vyriausybės.
M.Sandu pareiškė artimiausiu metu pasirašysianti įsaką dėl parlamento paleidimo ir pirmalaikių rinkimų šaukimo.
Pagal šalies pagrindinį įstatymą, „Konstitucinio Teismo teisėjai yra nepakeičiami visą kadenciją, nepriklausomi ir pavaldūs tik Konstitucijai“.