2020 08 13 /15:25

Mongolijoje užfiksuota dar viena mirtis nuo buboninio maro

Vakarų Mongolijoje dar vienas žmogus mirė nuo buboninio maro, trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.
Mongolijoje užfiksuotas buboninio maro atvejis
Mongolijoje užfiksuotas buboninio maro atvejis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiemet Mongolijoje ir kaimyninėje Kinijoje užfiksuoti jau keli šios pavojingos užkrečiamosios ligos atvejai.

Mongolijoje kasmet nuo buboninio maro miršta mažiausiai vienas žmogus. Šią retą bakterinę ligą paprastai platina blusos, parazituojančios tame Azijos rajone gyvenančius švilpikus.

Vyriausybė į pastaruosius maro protrūkius reagavo raginimais žmonėms vengti valgyti šiuos stambius graužikus.

Pasak pareigūnų, vėliausia auka tapo antradienį vakare miręs vyras, bet jo mirties priežastis dar turi būti patvirtinta laboratoriniais tyrimais.

Daugiau kaip 70 žmonių, turėjusių artimų kontaktų su 42 metų vyriškiu, dabar bus ištirti ir turės laikytis karantino. Manoma, kad vyras užsikrėtė nuo savo nusipirktų dviejų negyvų švilpikų.

Keliomis savaitėmis anksčiau kaimyninėje Mongolijos provincijoje nuo buboninio mirė vienas 15-metis.

Sveikatos apsaugos pareigūnai Kinijoje irgi pranešė apie dviejų asmenų mirtį panašiomis aplinkybėmis su Mongolija besiribojančiame regione. Vienas jų mirė nuo buboninio maro, o kitas – nuo ryklės maro, retos šios ligos atmainos.

Atokaus Rusijos regiono vadovas ketvirtadienį pareiškė, kad dviejų rajonų, kurie ribojasi su Mongolija, gyventojai turėtų būti paskiepyti nuo buboninio maro.

Sibiro Tuvos regiono vadovas Šolbanas Kara-oolas sakė, kad dviejų rajonų – Oviuro ir Mongun Taigos – gyventojai turi būti paskiepyti nuo šios ligos.

Šie du rajonai turi apie 14 tūkst. gyventojų.

„Ši liga yra pavojinga“, – pranešime sakė Š.Kara-oolas, ragindamas pasiskiepyti visus vyresnius nei dvejų metų gyventojus, taip pat užtikrinti, kad gydymo įstaigose nuolat būtų vakcinos nuo buboninio maro atsargų.

Visuomenės sveikatos specialistai anksčiau kreipėsi į kalnuotų Tuvos ir Altajaus regionų gyventojus ragindami juos nemedžioti ir nevalgyti švilpikų.

Buboninis maras yra labai užkrečiamas. Nuo gyvūnų žmonėms jį paprastai perneša užsikrėtusios blusos; taip pat galima per kontaktą su sergančiais gyvūnais, įskaitant švilpikus.

Dėl pastarųjų susirgimo maru atvejų kaimyniniame Rusijos Buriatijos regione buvo atlikti buboninio maro paplitimo švilpikų populiacijoje tyrimai, o gyventojai buvo paraginti nemedžioti ir nevalgyti šių gyvūnų.

Mongolijoje medžioti švilpikus draudžiama, bet daugelis žmonių kaimiškose vietovėse jų mėsą laiko turinčia gydomųjų savybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs