„Sakiau jau tūkstantį kartų: esu pasirengusi ten vykti. Nesvarbu, su apsauga ar be, bet vyksiu tam, kad pasiekčiau rezultatų“, – tikino N.Savčenko.
Paklausta, ar bendrautų net su save pasiskelbusių Donecko ir Luhansko liaudies respublikų vadovais Rados narė sakė, kad yra pasirengusi kalbėtis bet kada.
Jos teigimu, ji jau buvo nuvykusi už kontaktinės linijos ir kalbėjosi su okupuotose teritorijose gyvenančiais žmonėmis.
„Jau buvau ten. Donecko ir Luhansko vadovai to nežinojo. Aš peržnegiau kontaktinę liniją ir kalbėjau su žmonėmis, išklausiau jų problemų, Nesiartinuau tik prie pačių Donecko ir Luhansko“, – pasakojo N.Savčenko.
Pradėjo bado streiką
Aukščiausiosios Rados deputatė, vienu iš svarbiausių savo uždavinių laiko pastangas susigrąžinti per šimtą ukrainiečių karių, patekusių į prorusiškų separatistų nelaisvę Rytų Ukrainoje.
„Nuo šiandienos dar kartą skelbiu bado streiką dėl esančiųjų valdžioje visame pasaulyje nesugebėjimo išvaduoti ukrainiečius iš nelaisvės“, – ji sakė žurnalistams.
„Streikas bus tęsiamas, kol bus pasiekta teigiamų rezultatų“, – pabrėžė ji.
N.Savčenko pridūrė taip pat norinti, kad Kijevas vestų derybas su Maskva, siekdamas susigrąžinti dešimtis „politinių kalinių“ iš Rusijos ir Krymo, nors tokie ryšiai buvo įšaldyti, kai Kremlius 2014-ųjų kovą aneksavo Ukrainai priklausantį Juodosios jūros pusiasalį.
N.Savčenko ne kartą skelbė bado streiką, kai buvo laikoma suimta Rusijoje, o tie protestai kai kada tęsdavosi savaites.
Kai kurios apklausos rodo, kad ji yra viena iš didžiausią visuomenės pasitikėjimą turinčių Ukrainos politikų.
Vis dėlto ji užsitraukė kai kurių įtakingų įstatymų leidėjų nemalonę, ragindama pradėti derybas su prorusiškais separatistais, kurios galėtų vesti į jų kontroliuojamų regionų platesnę autonomiją ir užbaigti karą.