2020 02 13 /21:00

Narkotikų legalizavimo Rusijoje esą siekiančių užsienio organizacijų sąraše – ir BBC

Valstybės Dūmos komisija, tirianti užsienio valstybių kišimąsi į Rusijos vidaus reikalus, įvardino nevyriausybines organizacijas, esą siekiančias narkotikų legalizavimo šalyje, tarp kurių minimas ir britų transliuotojas BBC, ketvirtadienį pareiškė komisijos vadovas Vasilijus Piskariovas.
Britų visuomeninio transliuotojo BBC emblema
Narkotikų legalizavimo Rusijoje esą siekiančių užsienio organizacijų sąraše – ir BBC / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

„Maždaug 10 NVO iš užsienio, pripažintų nepageidaujamomis Rusijoje, užsiima veikla, kuria siekiama įteisinti narkotikų vartojimą", – sakė jis žurnalistams.

Tarp šių organizacijų jis įvardino Nacionalinį demokratijos palaikymo fondą, Tarptautinį respublikonų institutą, Nacionalinį demokratinį institutą, Atviros visuomenės fondą (įregistruotus JAV), taip pat organizacijas „Atvira Rusija“ (Jungtinė Karalystė) ir „Žmogus bėdoje“ (Čekija).

Šiame sąraše taip pat atsidūrė trys didelės žiniasklaidos bendrovės „Meduza“ (Latvija), BBC (JK) ir „Laisvės radijas“ (JAV).

Minimai komisijai nepriimtina, kad šios organizacijos kursto „masinius neramumus narkotikų legalizavimo kampanijos tikslais“, skelbia medžiagą, kaip išvengti atsakomybės, bei propaguoja priklausomybės nuo narkotikų gydymą metadonu, tvirtino V.Piskariovas.

„Dabar Valstybės Dūma rengia įstatymo projektą, kuris užtraukia administracinę ir, vėliau, baudžiamąją atsakomybę už stažavimąsi užsienio NVO, kurių veikla Rusijoje pripažinta kaip nepageidaujama, ir jau gavome daugelio agentūrų pritarimą“, – sakė jis.

„Jei tokia veikla vykdoma kitoje valstybėje, dabar mums už tai nėra atsakomybės, o į Rusiją atvykstantiems adeptams ir aktyvistams, agituojantiems už narkotikų vartojimą, bus taikomas minimas įstatymo projektas, kuris bus pristatytas Dūmoje“, – teigė V.Piskariovas.

Komisijos manymu, tų NVO veikla yra „diversija jaunimo atžvilgiu“, aiškino jis.

„Turime tai sustabdyti ir sustabdysime“, – tvirtino V.Piskariovas. Pasak jo, tai bus daroma inicijuojant ir vykdant tyrimus, įskaitant baudžiamuosius, kreipiantis į Interpolą ir kitomis priemonėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų