Vašingtonas dėl išpuolio apkaltino Maskvą.
„Šiuo metu jokiuose NATO tinkluose nepastebime jokių įsilaužimo įrodymų. Mūsų ekspertai toliau vertina situaciją, siekdami nustatyti ir sušvelninti galimą riziką mūsų tinklams“, – naujienų agentūrai teigė vienas NATO pareigūnas.
„Microsoft“ ketvirtadienį pranešė, kad jos antivirusinė programinė įranga aptiko įsilaužimus į dešimtis tinklo sistemų, kurių dauguma yra Jungtinėse Valstijose, per JAV technologijų bendrovės „SolarWinds“ tiekiamą programinę įrangą.
NATO pareigūno teigimu, Belgijoje įsikūrusi organizacija „SolarWinds“ programinę įrangą naudoja kai kuriose savo sistemose.
„NATO turi nuolat budinčią greitojo reagavimo į kibernetinius išpuolius komandą, kuri gali padėti sąjungininkams visą parą, taip pat veikia mūsų kibernetinės erdvės operacijų centras“, – teigė pareigūnas, kurio tapatybė, remiantis NATO politikos nuostatomis, nebuvo atskleista.
„Microsoft“ valdybos pirmininkas Bradas Smithas savo tinklaraščio įraše ketvirtadienį teigė, kad pastaroji ataka sukėlė daugiausia nerimo iš šiais metais vykdytų didelio masto išpuolių.
Jis pridūrė, kad apie 80 proc. paveiktų vartotojų yra Jungtinėse Valstijose. Taip pat buvo paveikta vartotojų Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje, Izraelyje, Meksikoje, Ispanijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose
JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo penktadienį pareiškė, kad Rusija yra „visiškai aiškiai“ atsakinga už niokojamą kibernetinę ataką prieš kai kurias JAV federalinės vyriausybės institucijas ir kitus taikinius visame pasaulyje.
„Aišku, kad aukų ir vietų skaičius toliau didės“, – sakė B. Smithas, atkartodamas šią savaitę JAV pareigūnų išsakytus pareiškimus apie šios atakos sukeltą didelę grėsmę.
Rusija paneigė sąsajas su išpuoliu.
„SolarWinds“ teigė, kad iki 18 000 klientų, įskaitant vyriausybines agentūras ir į „Fortune 500“ sąrašus patenkančias bendroves, atsisiuntė pažeistus programinės įrangos atnaujinimus, leidžiančius įsilaužėliams šnipinėti elektroninį paštą.