Bloko gynybos ministrai susilaikė nuo šio sprendimo per dviejų dienų virtualią konferenciją, tačiau nutarė išplėsti NATO mokymų misiją Irake nuo 500 iki „apytikriai 4 000“ karių.
Klausimas dėl 9,6 tūkst. karių turinčios NATO paramos misijos Afganistane likimo buvo dėmesio centre nuo ankstesnio JAV vadovo Donaldo Trumpo susitarimo su Talibanu, kad kontingentas bus išvestas.
J.Bideno administracija savo ruožtu svarsto, ar laikytis ankstesnės administracijos įsipareigojimo išvesti pajėgas iki gegužės 1 dienos, ar pasilikti ir rizikuoti sulaukti kovotojų kruvino atsako.
„Nepriėmėme jokio galutinio sprendimo dėl mūsų dalyvavimo ateities“, – per spaudos konferenciją sakė J.Stoltenbergas.
„Tačiau gegužės 1-osios galutinis terminas artėja, todėl NATO sąjungininkės ateinančiomis savaitėmis toliau glaudžiai konsultuosis ir koordinuos“, – pridūrė jis.
J.Stoltenbergas tvirtino, kad Talibanas privalo įvykdyti įsipareigojimus pagal sutartį su JAV, įskaitant pažangą taikos derybose su Kabulu, smurto sumažinimą ir ryšių su „tarptautinėmis teroristų grupuotėmis“ nutraukimą.
„NATO tikslas – užtikrinti, kad Afganistanas niekada nebetaptų saugiu prieglobsčiu teroristams, atakuojantiems mūsų tėvynes“, – kalbėjo jis.
Diskutuodami dėl Irako gynybos ministrai nutarė išplėsti NATO mokymų misiją, turinčią sustiprinti šios šalies kariuomenę, besistengiančią slopinti džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) pastangas atsikurti.
„Mūsų misija bus padidinta nuo 500 karių iki apytikriai 4 000“, – sakė J.Stoltenbergas ir pridūrė, kad didinimai bus „laipsniški“.
„Mokymai dabar apims daugiau Irako saugumo institucijų ir teritorijas ne vien Bagdade“, – aiškino jis.
J.Stoltenbergas tvirtino, kad ši misija vykdoma „Irako vyriausybės prašymu“.
„Ji vykdoma visiškai laikantis Irako suvereniteto ir teritorinio vientisumo“, – pabrėžė NATO vadovas.