Sekmadienį vykusiuose rinkimuose triumfavęs R.T.Erdoganas užsitikrino dar vieną penkerių metų kadenciją ir iškart pažadėjo įgyvendinti reformas, suteiksiančias prezidentui daugiau galių. Oponentai nuogąstauja, kad tokie pokyčiai ves į autokratinį valdymą.
Turkija yra strategiškai svarbi NATO narė dėl savo padėties prie Irako ir Sirijos bei netoli Rusijos. Be to, Ankara atliko svarbų vaidmenį kovoje su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ (IS) Artimuosiuose Rytuose.
Vis dėlto tarp kitų Aljanso narių ir Turkijos jaučiama padidėjusi įtampa, ypač dėl R.T.Erdogano suartėjimo su Maskva. Jungtinės Valstijos taip pat užsitraukė Ankaros įtūžį dėl Vašingtono paramos kurdų kovotojams Sirijoje, dalyvaujantiems kampanijoje prieš IS.
„Pasveikinsiu prezidentą Erdoganą su jo perrinkimu prezidentu. Taip pat sveikinu Turkijos žmones su dideliu aktyvumu rinkimuose“, – J.Stoltenbergas sakė atvykęs į Liuksemburge rengiamą susitikimą su Europos Sąjungos užsienio reikalų ir gynybos ministrais.
Daugelis Vakarų valstybių išreiškė susirūpinimą dėl dešimčių tūkstančių žmonių suėmimo po 2016-ųjų nepavykusio mėginimo nuversti R.T.Erdoganą.
„NATO grindžiamas tam tikromis pamatinėmis vertybėmis: demokratija, įstatymų viršenybe, asmens teise į laisve. Asmeniškai pabrėžiu šių vertybių svarbą daugelyje NATO sostinių, įskaitant Ankarą, kur susitikau su Turkijos lyderiais“, – nurodė Aljanso vadovas.