Itin aktyviai interneto erdvėje platinamos žinutės tekstas skamba maždaug taip:
„Vakar Silitikono slėnyje įvyko istorinis įvykis – pirmasis koncertas, kuriame dalyvavo startuolio „TechFusion Dynamics“ sukurtas robotas.
Minios žiūrovų užpildė stadioną, kad pamatytų šį novatorišką pasirodymą. Pažangiausiomis technologijomis aprūpintas robotas sužavėjo žiūrovus savo artistiškumu ir vokalu.
„Nesitikėjome tokio šou! Jis dainavo, šoko ir net repavo“, – dalijosi įspūdžiais vienas entuziastingas žiūrovas...
Robotui buvo įdiegtos pažangios technologijos, įskaitant neuroninius tinklus, kurie realiuoju laiku generuoja tekstą ir muziką.
Jo kompiuterinės galios pagrindu tapo „Apple M3 Pro“ lustai, kurie leidžia jam generuoti visus garso takelius tiesiog vietoje, nenaudojant nuotolinių serverių.
Tai puikus technologijų milžinių „OpenAI“ ir „Apple“ bendradarbiavimo pavyzdys.
Taigi, jei staiga išgirsite, kad jūsų kaimynas duše dainuoja robotų dainas, žinokite, kad tai Silitikono slėnio įtaka!“
Ta pati žinutė buvo paskelbta ir kai kuriuose kituose šaltiniuose.
Pirmiausia dėmesį patraukia keistas vietos pavadinimas. Tikriausiai turėtas omenyje Silicio slėnis.
Silicio slėnis (angl. Silicon Valley) – regionas JAV, esantis San Fransisko įlankos pakrantėje, Kalifornijoje. Laikomas JAV informacinių technologijų lopšiu, jame įsikūrė tūkstančiai IT įmonių.
Šaltinis – rusų rinkodaros agentūra
Pažymėtina, kad toks pat keistas pavadinimas vartojamas ir angliškoje tinklapio Newo.ai paskelbtos naujienos versijoje:
„Vakar Silitikono slėnyje vykusiame novatoriškame renginyje bendrovės „TechFusion Dynamics“ sukurtas robotas pateko į istoriją, nes pasirodė prieš pilną stadioną“.
Šiuo metu tai yra vienintelė „naujienų“ publikacija apie šį įvykį.
O jos autoriai sąžiningai nurodė šaltinį, kuris, kaip paaiškėjo, tebuvo įrašas socialiniame tinkle „Facebook“.
Socialinio tinklo paskyros kūrėjai teigia atstovaujantys socialinės žiniasklaidos rinkodaros agentūrai „Techsol“, kuri, anot jų, yra viena iš pirmaujančių bendrovių, kuri specializuojasi pokalbių botų (angl. chat bot) rinkodaros srityje.
Oficialiose tariamų roboto dainininko kūrėjų – „TechFusion Dynamics“, „OpenAI“ ir „Apple“ – svetainėse nėra jokių pranešimų, kad jiems pavyko įgyvendinti tokį unikalų ir novatorišką projektą.
Taip pat reikėtų pabrėžti, kad viešojoje erdvėje platinamos vos keturios šio „nuostabaus įvykio“ nuotraukos, tačiau jos tėra dirbtinio intelekto programa sugeneruoti vaizdai ir neturi nieko bendra su realybe.
Patikrinus platinamos publikacijos tekstą aiškėja, kad ir jis greičiausiai buvo sukurtas dirbtinio intelekto.
15min verdiktas: manipuliacija. Žinutė ir jos nuotraukos buvo sugeneruotos DI pagalba.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.