Tuo atžvilgiu M.Trump išsiskirs iš kitų pirmųjų ponių – ir Michelle Obama, ir Hillary Clinton kartu su savo mokyklinio amžiaus atžalomis vyrų prezidentavimo laikotarpiu gyveno Baltuosiuose rūmuose. Tačiau toks jos sprendimas didžiulės nuostabos nekelia.
Buvusi manekenė, Slovėnijoje gimusi natūralizuota JAV pilietė M.Trump per visą stulbinamai sėkmingą savo vyro, politikos autsaiderio, rinkimų kampaniją laikėsi nuošalyje. Be to, iki kampanijos ji neturėjo jokios politinės patirties.
„Dabar toks metas, kai laužomi visi stereotipai“, – sakė Ohajo universiteto Istorijos fakulteto vadovė Katherine Jellison, laikoma pirmųjų ponių temos eksperte.
„Galbūt tai tas atvejis, kai iš naujo apibrėžiamos pareigos, kurių, šiaip ar taip, netgi nėra mūsų Konstitucijoje“, – sakė ji.
Manoma, kad Melania Trump labai rūpinasi sūnumi ir nenori, kad jam vidury mokslo metų tektų keisti mokyklą.
D.Trumpo atstovas spaudai Jasonas Milleris būsimos pirmosios ponios sprendimą likti Niujorke aiškino tuo, kad ji labai rūpinasi sūnumi ir nenori, kad jam vidury mokslo metų tektų keisti mokyklą.
Viename interviu žurnalui „US Weekly“ M.Trump anksčiau šiais metais sakė: „Kol kas Barronas yra prioritetas ir jam šiuo metu manęs reikia. Jam reikia vieno iš tėvų namuose. Noriu, kad viskas liktų kiek įmanoma įprasta.“
Anita McBride, vadovavusi buvusios pirmosios ponios Lauros Bush personalui, kai ši gyveno Baltuosiuose rūmuose, pažymėjo, kad M.Obama dėl analogiškų priežasčių taip pat svarstė galimybę atidėti šeimos persikėlimą, bet „galiausiai priėmė kitokį sprendimą, kuris buvo tinkamas jų šeimai“.
Kaip M.Trump tvarkysis su pareigomis Baltuosiuose rūmuose ir kaip ją priims visuomenė – kol kas visiškai neaišku.
Pirmoji ponia paprastai būna oficialių priėmimų šeimininkė ir dažniausiai užsiima kokia nors su visuomenės gerove susijusia veikla.
M.Obama daug dėmesio skyrė vaikų nutukimo problemai, užsiėmė kitais projektais.
Tačiau pirmoji ponia oficialių pareigų neturi, taip pat nėra jokių taisyklių ar patarimų rinkinio, ką ji turėtų daryti.
Pirmoji ponia oficialių pareigų neturi, taip pat nėra jokių taisyklių ar patarimų rinkinio, ką ji turėtų daryti.
Jau beveik 12 metų santuokoje su D.Trumpu gyvenanti Melania yra jo trečioji žmona. 2006-aisiais JAV piliete tapusi moteris bus tik antra užsienyje gimusi Amerikos pirmoji ponia. Louisa Catherine Johnson Adams, 1825–1829 metais prezidento pareigas ėjusio Johno Quincy Adamso žmona, gimė Londone, amerikiečio ir britės šeimoje.
Pirmieji M.Trump žingsniai politinėje arenoje sulaukė prieštaringų vertinimų. Jos kalba Respublikonų partijos nacionaliniame suvažiavime buvo griežtai sukritikuota, nes kai kurios jos vietos buvo stebėtinai panašios į M.Obamos kalbą, pasakytą per 2008 metų demokratų suvažiavimą.
Be to, Melaniai teko ginti savo vyrą nuo kaltinimų nederamu seksualiniu elgesiu. Ji paneigė pranešimus, kad jos vyras seksualiai priekabiavo prie moterų, nors pats D.Trumpas 2005-aisiais filmuotame vaizdo įraše giriasi, kaip bučiuoja ir grabinėja moteris be jų sutikimo.
Pirmajame Trumpų poros interviu po rinkimų, kurį jie davė CBS laidai „60 Minutes“ Melania sakė: „Esu labai stipri, tvirta ir pasitikinti“.
Dabar, pasak A.McBride, visais renginių organizavimo darbais rūpinsis Baltųjų rūmų personalas, o pirmoji ponia nurodymus duos per atstumą ir pasirodys tik kartais.
A.McBride pažymėjo, kad artėja vienas svarbus renginys – vasarį vyksianti Gubernatoriaus puota, kuri yra svarbus įvykis renginių kalendoriuje.
Kartais oficialių renginių Baltuosiuose rūmuose metu šeimininkės pareigas galėtų atlikti, pavyzdžiui, D.Trumpo dukra Ivanka.
Pasak K.Jellison, istorijoje esama daugybės precedentų. Kai Jackie Kennedy keliaudavo, oficialiuose renginiuose ją pakeisdavo prezidento Johno F.Kennedy motina arba kuri nors iš seserų.
Kai Bess Truman būdavo savo namuose Misūryje, jos vietą šalia prezidento Harry Trumano užimdavo dukra Margaret. Julie Nixon taip pat kartais pavaduodavo savo motiną Pat Nixon.
Kaip sakė su George’u H.W.Bushu dirbęs Dougas Weadas, parašęs knygą apie prezidentų vaikus, nepriklausomai nuo to, kaip organizuojami renginiai, Trumpai yra renginių planavimo ekspertai.
„Susiklostė tokia neįprasta situacija, kai prezidentas neturi politinės patirties, bet turi patirties versle. Jie žinos, kaip užimti svečius“, – sakė jis.
Kalbėdama apie savo planus imtis kokios nors veiklos visuomenės labui, Melania Trump užsiminė, kad norėtų kovoti su patyčių problema, o toks pasirinkimas būtų labai įdomus, nes jos vyras nevengia įžeidžiamų pareiškimų socialiniuose tinkluose.
Gali praeiti laiko, kol šalies pirmoji ponia pradės kokį nors asmeninį projektą. Michelle Obama savo iniciatyvą „Judėkime“ („Let's Move“) pradėjo praėjus maždaug metams nuo jos vyro pirmosios kadencijos pradžios.
Jeigu Melania Trump stengsis būti tolėliau nuo Vašingtono netgi į jį persikrausčiusi, ji nebus pirmoji prezidento sutuoktinė, trokštanti pasilikti daugiau asmeninės erdvės. Bess Truman dažnai ištrūkdavo iš sostinės į savo gimtąjį Independenso miestą Misūryje. Na, o Jackie Kennedy mėgdavo keliauti po Europą.
„Nesakau, kad pirmosioms ponioms ir jų šeimoms visuomet patikdavo gyventi Baltuosiuose rūmuose, – pažymėjo K.Jellison. – Daug jų praleisdavo nemažai laiko išvykusios.“